Ana sayfa HABERLER DİĞER TEKTAŞ Saatçilik, Türkiye’deki çocukların hayata eşit koşullarla başlama hakkı için UNICEF’i destekliyor

TEKTAŞ Saatçilik, Türkiye’deki çocukların hayata eşit koşullarla başlama hakkı için UNICEF’i destekliyor

633
0
PAYLAŞ
Dünyanın önde gelen markalarından Audemars Piguet,Breguet,Breitling, Chopard, Gucci, Patek Philippe ve Caran d’Ache’ın Türkiye temsilcisi olan TEKTAŞ Saatçilik, Türkiye’deki çocukların hayata eşit koşullarla başlama hakkı için UNICEF’i destekleme kararı aldı. TEKTAŞ Saatçilik Sosyal Sorumluluk bilinciyle yaptığı bağışın yanı sıra düzenleyeceği sürpriz etkinliklerle de UNICEF’in “Okul Öncesi Eğitim” projesine destek sağlayacak.
Çocuklar yaşamlarının ilk yıllarında zihinsel, duygusal ve sosyal temellerini atarlar ve geleceklerini bu temeller üzerine inşa etmeye başlarlar. Erken çocukluk, gelişimsel açıdan yaşamın en önemli dönemidir. Türkiye’de 3-5 yaş arası çocukların yaklaşık %50’si erken çocukluk döneminde gelişimlerini destekleyecek programlara erişim konusunda güçlük çekmektedir. UNICEF’in ve katkıda bulunan kurumların desteğiyle on ilde (Adana, Ağrı, Ankara, Diyarbakır, Erzurum, Hatay, İzmir, Mersin, Şanlıurfa ve Van) çocukların zihinsel, fiziksel, dilsel, duygusal ve sosyal gelişimlerini destekleyecek kaliteli gündüz bakım ve okul öncesi eğitim hizmetleri sağlanmaktadır. Yoksul bir çocuk için anaokulu eğitimden daha fazla şey ifade etmektedir. Çocuklara anaokullarında kahvaltı, sıcak bir öğle yemeği ve akşam üstü kahvaltısı verilmektedir.
TEKTAŞ Saatçiliğin desteğiyle en yoksul, en kırılgan çocuğu ‘hayata  en iyi başlangıç’ dediğimiz  ana okullarına yerleştirme şansımız olacaktır.
UNICEF hakkında
UNICEF, dünyanın 190 ülke ve bölgesinde erken çocukluktan ergenliğe kadar olan dönemdeki çocukların hayatta kalması ve gelişmeleri için onlara destek olmaktadır. Dünyanın gelişmekte olan ülkelerine yönelik en büyük aşı tedarikçisi olan UNICEF, çocuk sağlığı ve beslenmesini, temiz su ve temizlik hizmetlerini, tüm erkek ve kız çocuklar için kaliteli temel eğitimi ve çocukların şiddet, istismar ve AİDS’ten korunmasını desteklemektedir. UNICEF tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak bireyler, işletmeler, vakıflar ve hükümetler tarafından finanse edilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here