Ana sayfa HABERLER Babalar Günü’ne Özel, Maskulen Teknolojiyi Buluşturan AMVOX7 Chronograph

Babalar Günü’ne Özel, Maskulen Teknolojiyi Buluşturan AMVOX7 Chronograph

0
AMVOX7 Chronograph

AMVOX7 Chronograph

Jaeger-LeCoultre ve Aston Martin:
Babalar Günü’ne Özel, Maskulen  Teknolojiyi Buluşturan AMVOX7 Chronograph
Jaeger-LeCoultre ve Aston Martin arasındaki ortaklığın sekizinci yıldönümü AMVOX7 ile kutlanıyor. Radyal bir güç rezervi göstergesi ile donatılan ilk dikey tetikleyici kronograf Grande Maison’un 180 yıllık birikimini yansıtan ve Amvox Ailesi’ne katılan son model, motor sporları hayranları kadar üst düzey saat yapımı meraklısı olanların da dikkatini çekiyor. Aston Martin’den esinlenmiş tamamen estetik ve teknik yeniliklere adanmış bağlılığın öncü ruhuna tanıklık eden AMVOX7 Chronograph, Babalar Günü’nüzü unutulmaz kılacak bir hediye alternatifi.
AMVOX7 Chronograph, Aston Martin Vanquish radyatör ızgarasının desenine sahip motifli kadrana yüzey çeşitliliği ve en iyi okunabilirlik sağlayan kırmızı beyaz vurgulara sahip antrasit gri sayaçları olağanüstü bir görsel derinlik katıyor. Saatin üzerindeki rezerv gösterge siyah kadranın her iki tarafta yer alan iç çerçeve halkasının üst kısmındaki iki delikten beliriyor. Saat kurulduğunda, kırmızı güç rezerv diskleri saati 12 rakamını kucaklamak istercesine yaklaşır ve kronograf kollarını kademeli olarak ortaya çıkarmak amacıyla yeniden kaybolur. Beşinci derecede titanyum rafineli teknik yüzeyler ile mükemmel biçimde geliştirilmiş olan AMVOX7 Chronograph; dövülmüş bilyalı taç ve tetik süslemesi, cilalanmış ve fırçalanmış parlak yüzey alternatifi ile ayırt edilirken uçların açısı titizlikle düzeltilmiştir. Son olarak uçların ortası ve alt kısmı hassasiyetle yatay olarak parlatılmıştır.
AMVOX7 Chronograph, kısa zaman aralıklarını ölçmek için hizmet veren ilk sezgisel tekniği temsil etmektedir. Bir olay başlamadan önce, kullanıcı bir yarış başlangıcında aktivasyon sağlamak amacıyla itme parçasını aşağıda tutmaya ihtiyaç duyulmadan saat camının üzerine bir kez basılması yeterli olmakta ve bu sayede de hemen yeni bir ölçüm başlamaktadır. Kronograph mekanizma kadranın daha alt ucundaki yapılan işlem kronograf kolunu sıfırlarken, saat 12’ye bir defa basıldığında durur ve tekrar başlar. Yanlışlıkla basılma durumunu önlemek için de kasanın yan tarafında bulunan tetik kontrol kolu görevini üstlenir. Bunun tersine, alt konum kronografı durdurmak veya başlatmak fakat aynı zamanda resetleme işlemini devre dışı bırakmak için hizmet verirken, kilitli konum yukarı doğru itildiğinde kronografı bloklar. Bu kolay kullanım sadece saat mekanizması için geçerli olmayıp aynı zamanda görüntüler için de geçerlidir. Siyah kadran üzerindeki kronograf sayaçları beyaz kollar ve rakamlar ile mükemmel bir kontrasta sahip olup iki renk antrasit gri bir görüntü ortaya çıkıyor.
Estetik ve Teknolojinin Uyumu: AMVOX7 Chronograph
Amvox 7 modeli etkileyici görünüşü sayesinde beklentileri karşılayacak şekilde  donatılmış bir ”cihaz” olarak öngörülüyor. Bu alanda da tutkunlar Jaeger-LeCoultre mekanik otomatik Calibre 756’yı takdir edecekler.  Çünkü bu eşsiz tasarım 65 saatlik güç rezervi ve saatte 28.800 titreşim frekansı ile sağlamlık, güvenilirlik ve hassasiyet açısından etkileyici bir şöhret sergilemekte.
Prestijli bir saat markasının ünlü bir otomobil üreticisiyle birlikte ittifak kurması basit gibi görünse de anlaşma imzalanırken aralarındaki heyecan ateşi herkes tarafından hissedilmişti. Jaeger-LeCoultre ve Aston Martin arasındaki ortaklık sekizinci yılına girerken her zamankinden daha aktifler. Bu ilişki teknoloji alanında büyük ilerlemeler barındıran olağanüstü kreasyonlara imza atmıştır. Uzun vadeli bu başarılı ilişkinin sırrı yenilikler için yüksek tutkuya sahip, iki tarafı da besleyen ortak vizyon.
Jaeger-LeCoultre’nin eşsiz saat koleksiyonu, Sapan Mücevherat tarafından işletilen Nişantaşı Altın Sokak’ta  bulunan Jaeger-LeCoultre Boutique’nin yanı sıra, İstinyePark Alışveriş Merkezi’ndeki “Rhodium” Butik’te, ve Istanbul Flyinn Alışveriş Merkezi’ndeki “Sapphire” butikte saat severlerin beğenisine sunuluyor. Antalya bölgesindeki Jaeger-LeCoultre satış noktaları ise, Terracity Alışveriş Merkezi’nin içinde konumlanan “Damas” Butik’in yanı sıra, “Argos Center” ve “D Jewels.
Jaeger-LeCoultre Hakkında: Vallée de Joux’un Mucitleri.
Saatçilik tarihinde 1833 yılından beri önemli bir aktör olarak yer alan Jaeger-LeCoultre, 180.yıldönümünü kutluyor.
İsviçre saatçilik endüstrisinin hala evde kurulu atölyelerde yapıldığı bir çağda, Antoine LeCoultre ve oğlu Elie, bir saatin yapılması ile ilgili pek çok uzmanlık işini tek bir çatı altında birleştirmeye karar vermişti. Böylece LeCoultre & Cie, Vallée de Joux’un ilk Manufacture’si olarak kuruldu. 180 yıllık deneyimini günümüze dek taşıyan Grande Maison, en prestijli saatlerin geliştirilmesi ve üretilmesi için gerekli olan 180’den fazla sayıdaki ustalık becerisine ev sahipliği yaparken, mükemmel görünüşe sahip saatlerin iç mekanizmaları dahil tüm parça ve entegrasyonunu da A’dan Z’ye aynı çatı altında, el emeğiyle üretiyor. 1.242 saat kalibresinin yaratıcısı, 400 tane patentli buluşun sahibi olan Jaeger-LeCoultre’nin bünyesinde nitelikli ve yaratıcı bir işgücü bulunuyor. 40 ayrı meslek grubundan oluşan uzman bir ekibin, üst düzey teknolojiyi geleneksel saat yapım teknikleriyle harmanlayarak, tutkuyla ürettiği özel tasarımlar, üst düzey saat yapımında referans noktası kabul ediliyor. Kendini, mükemmele erişmeye yönelik sürekli bir çabaya adamış olan ve sahip olduğu benzersiz mucit ruhtan destek alan Jaeger-LeCoultre, Grande Komplikasyon modellerine ait geleneği, Manufacture tarafından sunulan sıra dışı kreasyonları sayesinde sunmaya devam ediyor: Atmos Mystérieuse (2003), Gyrotourbillon 1 (2004), Reverso Grande Complication à Triptyque (2006), Master Compressor Extreme Lab 1 (2007), Reverso Gyrotourbillon 2 (2008), Duomètre à Grande Sonnerie (2009), Master Grande Tradition Grande Complication (2010), Reverso Répétition Minutes à Rideau (2011), Duomètre Sphérotourbillon (2012) ve son olarak “180. Yıl Antoine LeCoultre’ye Saygı” Jubilee üçlemesinin şaheseri Master Grande Tradition Gyrotourbilon 3 Jubilee (2013) .

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz