En Trend Takı Modelleri 2023

En Trend Takı Modelleri

2023 Yılında en trend takı modelleri konusunda hazırladığımız yazının beğenileceğini ümit ediyoruz.

2023 yılında takı modası oldukça popüler olacak ve birçok yeni trend ortaya çıkacak. Gelecek yılın en trend takı modelleri arasında aşağıdakiler yer alacak:

Büyük Küpeler: Büyük küpeler, 2023 yılında çok popüler olacak. Hem gündelik hem de özel günlerde tercih edilen büyük küpeler, farklı şekil ve renklerde karşımıza çıkacak.

Minimalist Kolyeler: Minimalizm her zaman moda olmuştur ve gelecek yıl da bu trend devam edecek. Basit ama şık tasarımlara sahip minimalist kolyeler, 2023 yılında en çok tercih edilen takı modelleri arasında yer alacak.

Altın Takılar: Altın takılar her zaman popüler olmuştur ve 2023 yılında da bu durum değişmeyecek. Farklı altın tonları ve tasarımlarla karşımıza çıkacak olan altın takılar, günlük kullanım ve özel günler için uygun olacak.

Taşlı Yüzükler: Taşlı yüzükler, 2023 yılında da trend olmaya devam edecek. Özellikle büyük taşları olan yüzükler, göz alıcı bir görünüm sağlayacak.

Zincirler: Zincirler, 2023 yılında da popüler olacak. Farklı boylarda ve tasarımlarda karşımıza çıkacak olan zincirler, özellikle kolyeler ve bilekliklerde kullanılacak.

Yıldızlı Takılar: Yıldızlı takılar gelecek yılın en trend takıları arasında yer alacak. Küpeler, kolyeler ve bilekliklerde kullanılan yıldızlı tasarımlar, şık ve modern bir görünüm sağlayacak.

Büyük Broşlar: Geçmiş yıllardan günümüze kadar gelen broşlar, 2023 yılında tekrar popüler olacak. Özellikle büyük boyutlarda olan broşlar, ceketler ve kazaklarla kombinlenerek kullanılacak.

Doğal Taşlı Takılar: Doğal taşlar her zaman popüler olmuştur ve gelecek yıl da bu durum değişmeyecek. Hem kadın hem de erkek takılarında kullanılacak olan doğal taşlı tasarımlar, farklı renklerde karşımıza çıkacak.

İncili Takılar: İncili takılar, asalet ve zarafet simgesi olarak bilinir. Gelecek yılın trendleri arasında yer alacak olan incili takılar, farklı renklerde ve tasarımlarda üretilerek kullanıcılara sunulacak.

Kulak Kafesleri: Son yılların en popüler takı modellerinden birisi olan kulak kafesleri, 2023 yılında da trend olmaya devam edecek. Farklı şekil ve boyutlarda üretilen kulak kafesleri, büyük küpelerle kombinlenebilecek.

Yukarıda belirtilen takı modelleri, 2023 yılında en trend olacak modeller arasında yer alacak. Bu modelleri kullanarak şık ve modern bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Yazımızın devamında ülkemizin tanınmış takı markalarının En Trend Takı Modelleri hakkında bültenlerini sizin için hazırladık.

Fransız Mücevher Markası “Unknow Brand”in Koleksiyonu IKONIK Store’da!

Mücevher kodlarına tasarımlarıyla meydan okuyan Unknow Brand; “Love Affair ve Bind Me” ürünlerinden oluşan koleksiyonunu Türkiye’de ilk kez IKONIK Store’da satışa sunuyor.

Kaynak; IKONIK Store

Sokak kültürünü lüks tasarımlarla buluşturarak mücevher dünyasına giriş yapan Unknow Brand, kişiye özel tasarımlarının yanı sıra basketbol ve futbol oyuncularına tasarladığı şampinyonluk yüzükleri ile de fark yaratıyor.

Üretim atölyeleri Lyon’da bulunan Fransız mücevher markası Unknow Brand; yenilikçi tasarım anlayışını sıradışı ürünleriyle buluşturarak mücevher dünyasına yeni bir soluk getiriyor.

“Love Affair ve Bind Me” koleksiyonunu ilk kez IKONIK Store’da paylaşacak olan Unknow Brand, iddialı tasarımlarıyla, mücevher severlerle buluşuyor.

Kırılmaz Bağların Koleksiyonu Love Affair

Kırılmaz bağların hissiyatını tasarımın özgünlüğü ile ifade eden “Love Affair” koleksiyonu farklı renk çeşitleriyle kişiye özel tasarım şıklığı sunuyor.

Bağların Temsili Koleksiyonu Bind Me

Aşk, dostluk/arkadaşlık, aile ve aidiyet duygularından hareketle tasarlanan “Bind Me” koleksiyonu insanları birleştiren güçlü bağları simgeliyor.

Ünlü ‘Serflex’ kolyesinin kıvrımlarını, bağlanmanın zamansız sembolü olarak gören “Bind Me”, aşk konseptiyle ön plana çıkıyor.

Reis Kuyumculuk – En Trend Takı Modelleri

Reis, Bahara İki Farklı Koleksiyon İle Giriyor

Mücevher dünyasında sade ve minimal dokunuşlarla göz kamaştıran tasarımlara imza atan Reis Kuyumculuk, bahar aylarına renkli kıymetli taşlar ile pırlantanın naif enerjisini bir araya getirdiği koleksiyonu ile giriyor. 

Kaynak; Reis Kuyumculuk

Farklı tasarımlardaki halka küpeler, minimal piercing ler, altın ve pırlantanın eşsiz uyumu ile tasarlanmış yüzükler ve star ikonlu kolyeler REİS’in bu sezon da vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. 

Dayanışma İle İyileşeceğiz

REİS’in bahar ayları için hazırladığı bir diğer koleksiyon ise DAYANIŞMA KOLEKSİYONU.

Geçtiğimiz günlerde yaşadığımız deprem felaketinin ardından yaraları sarmak için hızlıca koordine olan ve bölgeye desteklerini sunan REİS, afetten etkilenen çocuklar için de farklı bir koleksiyon tasarladı.

Okumak Her Çocuğun Hakkı’ sloganıyla yola çıkan REİS, ürettiği ‘Dayanışma Koleksiyonu’ndan elde edeceği tüm geliri, 1 sene boyunca TOÇEV’e aktarmaya karar verdi.

Ariş Pırlanta - En Trend Takı Modelleri

Ariş Pırlanta baharın coşkusunu rengârenk taşlardan oluşan tasarımları ile karşılıyor.

İlkbaharın kendisini göstermesiyle içimizi saran o sımsıcak, özlediğimiz coşkuya yeniden merhaba diyoruz. Mücevherin öncü markası Ariş Pırlanta da yaşama sevincini artıran ilkbaharın güzelliğine, eşsiz rengârenk taşlı tasarımlarıyla güzellik katıyor.

Kaynak; Ariş Pırlanta

Değerli taşların birbirinden güzel renklerinin öne çıktığı göz alıcı tasarımlar baharın sıcaklığını her an hissetmeniz için hazırlandı.

Baharın renkleriyle göz kamaştıracaksınız

Mücevher sektörüne, eşsiz tasarımları ve usta işçiliğiyle yön veren Ariş Pırlanta bahar mevsiminin ruhunu, coşkusunu ve neşesini yepyeni koleksiyonu ile mücevher severlerle buluşturuyor. Renkli pırlantalarla ve renkli değerli taşlarla hazırlanan tasarımlar bezenen tasarımlar görenleri büyülüyor.

Günün her saatinde kullanabileceğiniz, enerjinizi tazeleyecek ve sevdiklerinize keyifle hediye edebileceğiniz zarif renkli taşlı seçenekler Ariş Pırlanta’da sizi bekliyor. Altın ve pırlanta ile buluşan renkli taşların pozitif enerjisiyle, tıpkı ilkbahar gibi yenilendiğinizi hissettirecek takılarla göz kamaştıracaksınız.

Vakkorama – En Trend Takı Modelleri

Vakkorama’dan Erkeklere Özel Yeni Dinamik Takı Koleksiyonu

Vakkorama, ilk kez satışa sunduğu erkek takı koleksiyonunda dinamik ruhunu sade tasarımlar ile birleştiriyor. Vakkorama mağazalarında satışa sunulan koleksiyon, özenle hazırlanmış parçalarıyla özgür kombinlere alternatif yorumlar getiriyor.

Kaynak; Vakkorama

Vakkorama, yenilikçi tasarımlarını ilk defa satışa sunduğu İlkbahar-Yaz erkek takı koleksiyonuyla buluşturuyor. Vakkorama mağazalarında satışa sunulan koleksiyon, özenle hazırlanmış parçalarıyla özgür kombinlere alternatif yorumlar getiriyor. Sade materyallerin güçlü tasarımlar ile birleşmesiyle öne çıkan erkek takı koleksiyonuna farklı bir bakış açısı getiren Vakkorama, seçkin stillerin vazgeçilmezi haline geliyor.

39 adet parçadan oluşan koleksiyonda, modern şehir hayatının yoğunluğunda zahmetsiz şıklığı arayanlara imza parçalar sunuyor. Koleksiyon boyunca gümüş-pirinç ve gümüş-çelik birleşimleri ana materyal olarak ön plana çıkarken, bileklik ve kolyelerde dikkat çeken beyaz taş ise etkileyici bir rol oynuyor.

Gümüş bilekliklerde rastlanılan sıra dışı işlemeler ise erkek modasına sürrealist bir bakış getiriyor. Sade ve keskin bir tasarıma sahip kolyeler başkaldıran bir görünüm sağlarken, mavi, yeşil ve sarı renklerinin kullanıldığı bileklikler renkleri keşfetmeyi seven ruhlara hitap ediyor.

Yerli pırlanta markası 8inci şubesini Diyarbakırda açtı 

8’inci şubesini Diyarbakır’da açan Makdis Pırlanta, Almanya ve Romanya şubeleri için imza attıklarını ve bir sonraki adımları arasında Avrupa, Ortadoğu ve Amerika olduğunu bildirdi. 

Kaynak; Makdis Pırlanta 

Takıseverlerin gözdesi olan pırlantalar mücevher sektöründe en çok tercih edilen değerli taşlar arasındaki yerini alırken, yerli markaların da uluslararası pazarlara açılmasının anahtarı oluyor. Son olarak 8’inci şubesini Diyarbakır’da açan Makdis Pırlanta’nın bir sonraki adımında Ortadoğu, Amerika ve Avrupa bulunuyor.

Başta özel günler olmak üzere mücevher tutkunlarının takıları için ilk tercihleri arasında yer alan pırlantaların endüstriyel değeri gün geçtikçe büyüyor. Araştırma şirketi The Business’ın yayımladığı verilere göre, küresel pırlanta pazarının 2023 sonunda 2,55 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşması bekleniyor. Pırlantaya talebin artmasıyla birlikte sektörün büyümesinin rüzgarını arkasına alan yerli markalar ise bu gelişmeleri yurt dışı pazarlara açılmak için anahtara çeviriyor. Son olarak 8’inci şubesini Diyarbakır’da açan Makdis Pırlanta, Almanya ve Romanya şubeleri için imza attıklarını ve bir sonraki adımları arasında Avrupa, Ortadoğu ve Amerika olduğunu bildirdi.

“Türkiye’de 100’ü aşkın satış noktası ve 8 şubeyle hizmet veriyoruz”

Makdis Pırlanta Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Dede konuya dair şu açıklamada bulundu: “Mücevher sektöründe 16 yıl önce pırlanta toptancılığıyla başladığımız yolculuğumuza müşterilerimize kaliteli ürünü ilk elden ulaştırma amacıyla perakende sektöründe devam etme kararı aldık ve kısa sürede yüksek bir ivme yakaladık. Avrupa’da ve Türkiye’deki şube sayımızı artırdık. 2023’e henüz girmeden de ülkemiz ve yurt dışındaki faaliyetlerimiz için büyük yatırımlar planladık. Şu an Türkiye’de 100’ü aşkın satış noktasında hizmet veriyoruz, 8’inci mağazamızı da Diyarbakır Ceylan Karavil Park AVM’de açtık. Aynı zamanda bu yılın ilk çeyreğinde Almanya ve Romanya şubelerimiz için de imzalarımızı attık. Şimdi de şubelerimiz Avrupa, Ortadoğu ve Amerika’ya götürmek için çalışıyoruz.

“Perakende sektöründeki hızlı yükselişimiz hizmet kalitemizden geliyor”

Kusursuz müşteri deneyimi ilkesini işlerinin her aşamasına taşıyarak, müşterilerine yüksek kalite ve uygun fiyatlı ürünler sunduklarının altını çizen Yahya Dede, “Makdis Pırlanta olarak perakende sektöründe bu kadar kısa sürede başarıya ulaşmamızın temelinde ‘Önce Hizmet’ mottomuz yatıyor. Hizmetin yanı sıra profesyonel bir kadroyla işbirliği yapmak da çok önemli. İstanbul’daki merkezimizde usta zanaatkarlarımızın da yer aldığı 80 kişilik ekibimizle çalışıyoruz. Böylece pırlantaya farklı bir bakış açısı getiriyor; zümrüt, safir, yakut gibi diğer değerli taşlarla buluşturup özgün tasarımlar üretiyoruz” şeklinde konuştu.

Photo by Harper Sunday on Unsplash

Scroll to Top