Dünya Mücevher Sektörünün Kalbi Ekim’de ’’Istanbul Jewelry Show’’ da Atacak!

Mücevher Markaları ‘ndan haberlerimiz var

Mücevher dünyasında sonbahar kış esintileri başladı.

Markaların yeni sezon ürünleri vitrinleri süslemeye başladı.

Yeni sezon için fuarlarda birbiri ardına düzenlenirken, mücevher markaları için marka bilinirliği açısından sınırsız fırsatlar sunmaktalar.

 

Bu haberimiz ünlü mücevher markalarından Atasay’a ait.

Zeynep Fadıllıoğlu, Atasay için ülkemizin  ilk ikonik mücevherini tasarladı.

Modern ve geleneksel kültürümüzün harmanlanması ile ortaya çıkan Nefes figürü ile Atasay dünya ikonik mücevherleri arasına girmeyi hedeflemekte.

Türk motiflerinin  yeniden yorumlanarak Zeynep Fadıllıoğlu tarafından tasarlanan projenin figürü, Atasay’ın deneyimli ve ödüllü tasarım ekibi tarafından ustalık ve titizlikle işlenerek hayat buldu.

Türk mücevher sektörüne  yepyeni bir soluk getirecek  ‘neFes’’  Türk mücevher ustalarının dokunuş ve tecrübeleriyle saf altın, pırlanta ve inciyle göz kamaştıran ikonik bir koleksiyona dönüşüyor.

Koleksiyon,  farklı formlarda  ve değişik kullanımlar için tasarlanmış kolyeler, bileklikler  ve küpelerden oluşan 22 özel parçadan oluşmakta.

 

Türk mücevher markalarından bir sevindirici haber de ARMAGGAN ‘dan .

Eşsiz mücevher koleksiyonları yaratan ARMAGGAN, Anadolu coğrafyası ve kültüründen almış olduğu ilham alınarak oluşturulmuş koleksiyonuyla Hollywood yıldızlarını da büyüledi.

Dünyaca ünlü aktris Jamie Chung  mücevher tercihinde ARMAGGAN‘ı seçti. Ünlü sanatçı katıldığı  2016 New York Fashion Week(NYFW)’te  ünlü mücevher markası ARMAGGAN‘ı tercih etti.

Mücevher marka haberleri
İlhamını Anadolu coğrafyası ve kültüründen alan eşsiz mücevher koleksiyonlarına sahip ARMAGGAN, Hollywood yıldızlarını da büyüledi.

Yine aynı fuarda,  2012 yılında Kainat Güzeli seçilen Olivia Culpo, ARMAGGAN‘ı tercih eden ünlülerden oldu.

Mücevher marka haberleri
İlhamını Anadolu coğrafyası ve kültüründen alan eşsiz mücevher koleksiyonlarına sahip ARMAGGAN, Hollywood yıldızlarını da büyüledi.

 

Bu arada 13 Ekimde başlayacak  43. Uluslararası Mücevherat Saat ve Malzemeleri Fuarı “ISTANBUL JEWELRY SHOW” ile Dünya Mücevher Sektörünün Kalbi İstanbul’da atacak.

Türk Mücevher Sektörü’nün dünyaya tanıtımında önemli bir rol oynayan fuar aynı zamanda dünyanın 5. Büyük fuarı olma özelliğini taşımakta.

Bu sene fuara 111 i aşkın ülkeden katılımcı beklenmekte. CNR Expo’da düzenlenecek fuara Türk Ekonomi Bankası sponsor olmakta.

Fason üretimden çıkarak, tasarım alanında “marka” yaratmanın önemli olduğu bu devirde Türk mücevher markaları öncelikle Ortadoğu Arap Yarımadası ve Rusya’da tercih edilir ” Made in Turkey” markalı mücevher ürünleri kabul ettirme başarısını göstermişlerdir.

Düzenlenecek bu fuar ile Türk Mücevher Sektörü Markaları , tüm dünyada marka bilinirliklerini artırma şansını elde edeceklerdir.

Bu bültenimizde size yeni bir mücevher markası tanıtmak istiyoruz. TARU

Esas olarak heykel eğitimi görmüş olan Şefik Kabaş yarattığı TARU mücevher markası ile adından çok söz ettireceğe benzemekte.  Genellikle tarih ve arkeolojiden esinlendiği görülen mücevher tasarımcısının eserlerini hep beraber izleyelim.

 

 

Bültenimizin son konuğu ise mücevheri saf ve yalın tarzı ile hayata geçiren Ariş Pırlanta.

Geometrik ve ritmik şekillerin uyumu ile oluşturmuş olduğu minimal mücevher koleksiyonunda ile zerafet ve şıklığı modern motiflerle birleştirmiş.

 

 

Scroll to Top