Ana sayfa HABERLER Yeni Frédérique Constant Slimline Moonphase Manufacture Tek Kelime ile Olağanüstü…

Yeni Frédérique Constant Slimline Moonphase Manufacture Tek Kelime ile Olağanüstü…

758
0
Yeni Frédérique Constant Slimline Moonphase Manufacture

Yeni Frédérique Constant Slimline Moonphase Manufacture

Yeni Frédérique Constant Slimline Moonphase Manufacture
Yeryüzünde bulunan çeşitli toplum kültürlerindeki efsane ve mitlere konu olan Mars gezegenin yüzeyinde şu günlerde gezinen NASA’nın Curiosity Explorer aracı sayesinde bizler dünyada bu gezegenin ayrıntılı harika resimlerine ulaşabiliyoruz. Görüntü ve videoları televizyonlarda, bilgisayarlarda görebiliyoruz. Hatta güçlü teleskoplar sayesinde Kızıl Gezegen gerçek zamanlı olarak taranabiliyor.
Ancak, içinde yaşadığımız dünya hakkındaki belki de en muhteşem şeylerden biri de bu gezegende yaşayan herkesin herhangi bir araç veya teleskop yardımı olmadan, sadece gökyüzüne bakarak büyüleyici parlaklıktaki ayı görebiliyor olmasıdır. Nerede olduğumuzun hiç bir önemi olmadan; parlak, güzel ay hepimiz için oradadır.
Yeni Slimline Moonphase Manufacture— Ay’ın kendisi kadar zamansız
Ayın görün dünyadan baktığımızdaki büyüleyici görüntüsü insanlık tarihi boyunca hiç değişmedi. Hala da insanlarda karmaşık duygular uyandırıp ilham kaynağı olmaya devam ediyor.
Yeni Frédérique Constant Slimline Moonphase Manufacture modellerinde kullanılan zarif tasarım detayları, onları zamansız kılıyor. Çünkü gerçek güzelliğin modası asla geçmez.
Bu yeni seride tümü eşsiz FC-705 Manufacture kalibre ile donatılmış beş yeni model tanıtılmaktadır. Her bir model özel olarak tasarlanmış ahşap hediye kutusunda sunulmaktadır.
Tek bir tepe yeterli
Yeni Slimline Moonphase koleksiyonunun sahip olduğu inanılmaz özellikler bir yana, bu saatlerin gerçek dehası saatin sahip olduğu tüm komplikasyonların tek bir tepe aracılığıyla ayarlanabiliyor olmasıdır. Bu özellik Frédérique Constant saatler için gün geçtikçe bir standart halini almaktadır.
Saatlerde tepe üç konumda ayarlanabilir. “Konum 0” saati kurmak için seçilir. “Konum 1″de iken tepe saat yönünde çevrilerek takvim ayarlanabilir. Tepeyi saat yönünün tersine çevirmek kullanıcının moonphase ayarını yapmasına olanak tanır. Son olarak, “Konum 2” ise saat ve dakikada ayarlamalar yapmanıza olanak verir. İşte bu kadar kolay!
42 milimetrelik kasa çapına sahip saatler şık ve ince bir tasarıma sahiptir. Tüm modellerin ön camı konveks kesimli safir kristalden olup kasa arka kapağı da transparan kristalden yapılmıştır. Buna ek olarak, her modelin kadranında tarih ve saat 6 pozisyonunda konumlandırılmış moonphase fonksiyonları yer alır. Kadran üzerinde bulunan ayın bu denli işçilikli bir şekilde ortaya çıkması için oldukça yeni bir lazerli teknoloji kullanılmıştır. Yeni Slimline Moonphase modellerin her biri, üzerinde Perlage ve dairesel Côtes de Genève dekorasyonu bulunan ve 26 adet değerli taş ile sabitlenmiş 42 saatlik güç rezervine sahip makineye sahiptir.
Bir galaksi seçenek!
Şaşırtan fiyatlarıyla Slimline Moonphase gerçek sıradışı değeri sunuyor. FC-705S4S6 modelinin parlak çelik kasasının içerisinde yer alan bombelendirilmiş gümüş kadran; elle cilalanmış nikel indeksler ve akrep-yelkovanı çevreliyor. Kelebek tokalı zarif siyah aligatör kayış, saatin zamansız görünümü tamamlıyor.
Mavi tutkunları için FC-705N4S6 referanslı model hayalleri gerçekleştiriyor. Çelik modellerin ikinci alternatifi olan bu saatin sahip olduğu göz alıcı deniz mavisi kadran nikel renkli indeksler ve akrep-yelkovan ile muhteşem bir kontrast sunuyor. Beyaz dikişli mavi aligatör kayış ise yine kelebek toka ile tamamlanıyor.
FC-705V4S4 modelinin ışıldayan pembe altın kaplama kasası zarafeti en ince haliyle sunuyor. Bombelendirilmiş gümüş kadran pembe altın kaplama indeksler ve akrep-yelkovan ile uyum sağlarken koyu kahverengi aligatör kayış incecik kasanın güzelliğini daha da vurguluyor.
Slimline Moonphase serisinin zirvesinde 18 karat som pembe altın kasaları ile iki göz alıcı model duruyor. FC-705V4S9, bombelendirilmiş gümüş kadranı üzerine titizlikle yerleştirilmiş el emeği pembe altın indeksler ve akrep-yelkovan, koyu kahverengi aligatör kayış ile bütünleniyor. Diğer yandan FC-705C4S9 modelinde ise pembe altın kaplama indeksler ve akrep-yelkovan ile harmanlanan göz alıcı çikolata kahvesi kadran, koyu kahve kayış ile bütünlenmiş. İster gökyüzünde olsun ister bileklerinizde, ay hayran bakışları üzerinde toplamaya devam edecek!

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz