Ana sayfa HABERLER Atasay Tasarımları tüm ihtişamıyla İstanbul Jewelry Show’da

Atasay Tasarımları tüm ihtişamıyla İstanbul Jewelry Show’da

0

Atasay Tasarımları tüm ihtişamıyla İstanbul Jewelry Show’da

Her yaşam biçimine uygun mücevher tasarımlarıyla her özel anı kutlanmaya değer kılan Atasay Mücevherat, bu yıl 38.’si düzenlenen kuyumculuk ve mücevherat sektörünün buluşma platformu ‘İstanbul Jewelry Show’da tasarımlarıyla yine göz kamaştırıyor.
Atasay Mücevherat, fuardaki en pahalı ürünü olan 240 Bin TL değerindeki “zümrüt taşlı, damla ve markiz kesim pırlantalarla bezeli gerdanlık” başta olmak üzere Türkiye’de yalnızca Atasay tasarımları arasında bulunan, “pırlanta fermuar mücevherler”de ilk kez fuarda sergileniyor.
Türkiye’de mücevherat kategorisinin Lovemark’ı Atasay Mücevherat, bu yıl 20-23 Mart tarihleri arasında düzenlenen İstanbulJewelry Show’da (İstanbul Uluslararası Mücevherat, Saat ve Malzemeleri Fuarı) yerini aldı.
Pek çok ihtiyaca ve yaşam biçimine odaklı markalara ev sahipliği yapan Atasay, dünya trendleri ve lokal tüketici ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hazırladığı, farklı kitle ve ihtiyaçlara seslenen markalarını 7. Hall’de F02-18 G01-17 no’lu standlarda ziyaretçilerin beğenisine sunuyor. Atasay’ın 70 TL ile 240 bin TL fiyat aralığındaki eşsiz tasarımları ile Moda Tasarımcısı Özlem Süer’in danışmanlığında ve Özgül Sokullu koordinatörlüğünde geliştirdiği yeni koleksiyonları da fuarda sergileniyor.
Atasay Mücevherat’ın 240 bin TL değerindeki zümrüt taşlı ve damla kesim markiz kesim pırlanta gerdanlığı görkemli tasarımıyla büyük ilgi görürken, Türkiye’de yalnızca Atasay tasarımları arasında bulunan “pırlanta fermuar mücevherler” de tüm dikkatleri üzerine topluyor.
mart14a-atasay-tasarimlari-tum-ihtisamiyla-istanbul-jewelry-showda-jewelleryistanbul
Atasay Tasarımları tüm ihtişamıyla İstanbul Jewelry Show’da
“Erkeğin Hakkı”: Vive Le Roi
Atasay’ın, stil sahibi erkeklerin şıklıklarını tamamlayacak, sahip oldukları güç, cesaret ve asaletin simgesi olacak yeni erkek markası “Vive Le Roi” dört farklı koleksiyonu bünyesinde barındırıyor; “Osmanlı koleksiyonu”, “Anadolu motifleri koleksiyonu”, “Tamamı el işliği ile hazırlanmış güçlü ve şehirli koleksiyonu” ve “Dini motiflerle harmanlanmış koleksiyon”. Fuarda yer alan parçalar arasında; El işçiliğinin ön plana çıktığı özel karartma tekniğiyle hazırlanan ham deri bileklikler, yüzük, kol düğmesi, kelepçe/ipli/abanoz bileklikler, klasik bileklikler, şambala, tesbih, kolye, gözlük askısı, küpe, kitap ayracı, sipsi, yaka iğnesi  ve anahtarlık bulunuyor.
Elmas, safir, yakut ve ruby taşlarının yanı sıra gümüş-çelik-beyaz-siyah-kahverengi pırlanta süslemelerinin tasarıma yansıdığı Vive Le Roi, fuarda 650 parça ürün ve 115 USD – 15.000 USD fiyat aralığıyla sergileniyor.
Myras “ Frigya”  ile geçmişin izlerine altın dokunuş
Tahta ve maden işçiliğinde ustalaşmış olan, geometrik ve stilize hayvan desenleriyle kendilerine özgü stilde birçok seramik eserler bırakan  “Frigya Uygarlığı”nın izlerini yansıtan Myras “Altın Dokunuş: Frigya”  koleksiyonundaki özgün tasarımlar ilk kez İstanbul Jewelry Show’da sergileniyor. Yeşil altın ( 22 ayar görünümlü) ve kırmızı altın eskitmeli ürünlerin ön plana çıktığı koleksiyonda, ağırlıklı olarak Firuze, smoky, ametist ve onix (yarı değerli taşlar) taşları dikkat çekiyor. Ayrıca, has taşların kullanıldığı modeller ile “mine” tekniği kullanılarak renklendirme yapılan modeller de standdaki yerini alıyor.
Myras “Sırlara gömülen şehir HASANKEYF”
Sonsuzluğun içinde bir açık hava müzesi gibi yükselen, Dicle’ye hakim bir kayalığın eteklerinde kurulmuş bu masalsı kente veda niteliğinde yeni bir koleksiyona imza atan Myras, gün yüzüne çıkmamış sırlarıyla yakın gelecekte sulara gömülecek Hasankeyf’i yeni mücevher koleksiyonuyla ölümsüzlüğe taşıyor.
Toplam 500-550 parça ürünle fuara katılan Myras, 680 TL-7000 TL fiyat aralığındaki ürünleriyle kendi standında ziyaretçilerini bekliyor.
Fuarda öne çıkan diğer Atasay markaları;
Belle Atasay: Dünya trendleriyle mücevher gardırobunu oluşturan, kadınların iş hayatından spor şıklığa kadar günün her diliminde anı yakalamaları için tasarlanan Belle Atasay’ın 2014 İlkbahar/Yaz konseptleri de ilk kez fuarda sergileniyor. Cool, genç ve dinamik bir çizgiye sahip Belle Atasay’ın “Focus” konseptindeki tasarımlar yumuşak ve romantik formlarda sokak modasını mücevhere taşıyor. Yeni aşk ikonlarının ve kişiselleştirilmiş figürlerin kullanıldığı konseptte turkuaz, mercan, süt opal, gri aytaşı, mavi calsedon, fuşya ve mint tonları ön planda.
Belle Atasay’ın işine odaklı yaşayanlar için tasarladığı “Origin” konseptinde ise formal ortamlarda kullanım için uygun, yalın ve saygınlık hissi uyandıran, ergonomik, konforlu ve minimal tasarımlar ön plana çıkıyor. Bu konseptte İlkbahar/Yaz sezonunda öne çıkan tonlar ise; rose quartz, rainbow moonstone, süt opal, onyx, gri aytaşı, vizon, smoky, london blue.
Belle Atasay’ın, ulaşılabilir lüksü temsil eden, modern ile klasiğin harmanlandığı ve haute couture etkisinin hissedildiği, sofistike tasarımlardan oluşan “Haute-Look” konseptinde; Kombinasyon anlayışından uzak özgür kullanım ve ikili takımlar göze çarpıyor. Yumuşak ve yeni geometrik tasarımların mücevher formunda sunulduğu bu konseptteki pendant ve madalyonlar ise; mercan, turkuaz, inci, pink turmalin, aytaşı, alexandrit, rose quartz, tanzanit, black alex, onyx, süt opal tonlarının hakimiyetinde.
mart14b-atasay-tasarimlari-tum-ihtisamiyla-istanbul-jewelry-showda-jewelleryistanbul-almas
Atasay Tasarımları tüm ihtişamıyla İstanbul Jewelry Show’da
Lükste farklı form arayışları olanlar için tasarlanan Belle Atasay “Luxury Gold” konseptinde; yüksek şıklık ve kalite, ihtişamlı mücevherlere dönüşüyor. Eski ve yeninin aynı tasarımda harmanlandığı, detaylı işçiliğin kişisel bir tarzla ön plana çıktığı konseptte parlak yüzeyler ve vintage etki göze çarpıyor. Üçlü kombinasyonların sıkça kullanıldığı bu konseptte öne çıkan tonlar; safir, yakut, zümrüt, ametist, alexandrite, pink turmalin, has taşlar, labrodorit, rainbow aytaşı, london blue.
Toplam 800-850 adet ürün çeşidiyle fuardaki yerini alan ve 430 TL-7.200 TL fiyat aralığında tüketiciyle buluşan Belle Atasay konseptleri, günümüz modasını farklı stillerde yeniden yorumluyor.
LovEver: Dünya mücevher modasıyla uyumlu pırlantalar “LovEver”, gösterişli ya da sade, modern ya da klasik her stilde kadın için ideal mücevher seçimleri arasında yer alıyor. Koleksiyonda; gerdanlık, şahmaran, bileklik, kelepçe, kolye, küpe, yüzük, şovalye yüzük ve inci tasarımları yer alıyor. Koleksiyonda kullanılan değerli taşlardan yakut, zümrüt ve safirli tasarımlar ışıltısıyla göz alırken, gelinler için hazırlanan “su yolu” seti de bulunuyor.
Türkiye’de yalnızca Atasay tasarımları arasında bulunan LovEver “pırlanta fermuar mücevherler” ve bu ürün gamına ait kolye, bileklik ve şahmeran tasarımları fuarda en çok dikkat çeken ürünler arasında yer alıyor. Toplam 2700 parça ürünle fuardaki yerini alan LovEver, 3000 TL-240 bin TL fiyat aralığındaki tasarımlarıyla göz kamaştırıyor.
Almas: Geçmişten bugüne hatta geleceğe yadigar bırakılabilecek, değer katan ve tarihi yansıtan elmas mücevher markası Almas, kadınların ruhuna dokunarak onlara farklı olduklarını hissettirecek, yanlarından ayırmak istemeyecekleri bir koleksiyon sunuyor. Kolye ucu, yüzük, küpe, bileklik, şahmeran, gerdanlık ve bilezik ürün kategorilerinden oluşan koleksiyon, etkileyici bir mücevher deneyimi yaşamak isteyen herkesin vazgeçilmezi olacak.
Toplam 1300 parça ürünle fuardaki yerini alan Almas, 1.100 TL-70.000TL fiyat aralığındaki tasarımlarıyla tüketiciyle buluşuyor.
Myloove: Türkiye’nin Alyans Tasarım markası Myloove, “elişi, makina, içi boş, puntolu, tam tur” olmak üzere toplam 750 yeni model ile 2013 yılının en çok satan ürünlerini de kapsayan geniş bir yelpazeyle fuardaki yerini alıyor. 14-22 ayar tamamen orjinal maden kullanılarak hazırlanan koleksiyonda her zaman bol çeşidiyle seçim yapmada zorlu anlar yaşatan ve sadece “evlilik” sembolü değil günlük kullanımlardaki mücevher şıklığını da alyanslara taşıyan modeller yer alıyor.
Toplam 1300 parça ürünle fuardaki yerini alan Myloove, tek alyans 140TL-1100 TL çift alyans 280TL-1980 TL fiyat aralığındaki tasarımlarıyla sunuluyor.
Atasay Kids: Atasay’ın çocukların hayal dünyasına kapı açan Atasay Kids markası, 14 ayar altın künyeler, çocuk iğneleri, bileklik, bilezik ve küpelerden oluşuyor.
“Hello Kity” markasının lisansını alan Atasay Kids, hem kız hem erkek çocuklar için farklı tercihlere uygun 3500 parçadan oluşan tasarımlarıyla 70 TL-550 TL fiyat aralığıyla fuardaki yerini alıyor.
One&Only: Özel anların vazgeçilmezi 18 ayar beyaz altın tek taş yüzük-küpe ve kolyeler, beş taş ve tam tur yüzükler ile fantezi tek taş yüzükler ışıltılarıyla cezbediyor. Üstelik 0,10 karat ve üzeri tüm tek taş yüzükler dünyada güven ve tarafsızlıkta en geçerli kurum HRD mücevher raporuyla sertifikalandırılıyor.
One&Only’nin fuarda ilk kez kırmızı ve beyaz altının birlikte kullanıldığı yeni koleksiyonu da bulunuyor. Ayrıca yine ilk kez bu fuarda markiz-damla-oval-prenses-zümrüt gibi fantezi kesim pırlantalardan oluşan yüzük koleksiyonu da sergileniyor.
One&Only, toplam 1400 adet ürünle 950 TL- 95.000 TL fiyat aralığındaki koleksiyonunu fuarda sergiliyor.
22 Ayar: Her zevke hitap eden, iddialı tasarımların yer aldığı görkemli bir altın markası. 22 ayarda denenmemiş teknikleri tasarım büyüsüyle sunan 22 Ayar, altında gösterişi sevenlerin bir numarası. Fuarda yer alan ürünler arasında;  düğün setleri, Trabzon seti, akıtma gerdanlıklar, el işçiliği ürünler, özel tekniklerle üretilmiş ürünler, küpe, yüzük, bileklik, kelepçe, şahmeran ve kına geceleri için hint takımları bulunuyor.
Fuarda ayrıca 60 bin TL değerindeki 300 gr ağırlığa sahip kemer de göz alıyor.
410 TL-60.000 bin TL fiyat aralığında sunulan koleksiyon 2500 adet ürün çeşidiyle fuardaki yerini alıyor.
Coronet: Pırlanta tek taş kategorisine yepyeni bakış açısı sunarak hayalleri gerçek kılan Coronet, ulaşılmaz olanı ulaşılabilir yapıyor. Akıllı karatların tırnaksız ve yükseltilmiş merkez tekniğiyle muhteşem tek taş efektlerine büründüğü koleksiyondaki; tek taş efektli kolye, yüzük, küpe, gerdanlık, bileklik, bilezik, mini set tasarımları ile üzeri pırlantalı, değerli ve yarı değerli taşlı ürünler, incili ürünler, gösterişli gerdanlıklar, yeni şahmeran ve şovalye yüzükler 570 USD-50 bin USD fiyat aralığında toplam 1000 ürün çeşidiyle bu yıl fuarda sergilenecek ürünler arasında.
Gifty: Atasay Gifty, günün her anında şık ve trendy yaşam süren, kendini değerli taş ve ilginç tasarımlarla farklılaştırmayı seven kadınlar ile değerli ve şık hediyeler vermeyi/almayı seven kadın ve erkek tüketiciler için çok özel parçalar sunuyor.
Gifty’nin fuarda sergilenen ürünleri arasında; 8/14 ve 18 ayar beyaz ve kırmızı altın üzerine renkli taşlı ürünler, ilizyon ürünler, incili ürünler, anturaj ürünler, siyah / kahve ve normal pırlantalı tasarımlar yer alıyor.
Gifty, 600 TL-5500 TL fiyat aralığında sunulan 4000 adet ürünle fuardaki yerini alıyor.
Asgold Classic: Bakımlı ve şık olmanın lüksünü ekonomik bütçelerle yaşatan Asgold Classic, kalite tutkunu ve fantezi görünümlü mücevher taşımayı seven kadınlar için ideal bir seçenek. 5000 adet ürünün bulunduğu koleksiyonda; gösteriş ve şıklığın peşinde olan kadınlar için yeşil, beyaz ve kırmızı altının uygulandığı yüzük, küpe, mini set, kolye, bilezik, bileklik takımları, düğün setleri, elmas görünümlü mini setler ve takımlar, inci takımlar ve gerdanlıklar ile anturaj mini setler yer alıyor. Asgold Classic 250-7500 TL fiyat aralığında fuarda sergileniyor.
Jou: Altının eğlenceli tasarımlarını takmaktan keyif alan ve güncel modayı takip eden kadınların; günümüz trendlerini yansıtan ve şıklığı tamamlayan mücevherlerle eşini, annesini, sevgilisini, kızını ya da arkadaşını şımartmak isteyen erkeklerin aldıkları hediyelerdeki mutluluk hikayelerini anlatan bir marka…
Fuara 14 ayar bileklik, gerdanlık , şahmeran, yüzük, küpe kategorilerinden oluşan toplam 2000 parça ürünle katılan Jou’nun, 0,80 gr ile 5,5 gr aralığındaki mine ve Cz taşının kullanıldığı tasarımları da fuarda sergileniyor. 170 TL-780 TL fiyat aralığındaki tasarımları mücevher severlerle buluşturuyor.
Dileğinizi “dileklik”lerle bileğinize bağlayın!
Dileğinizi her an size hatırlatarak enerjisini güçlendirecek 8 ayar altın “dileklik”ler, Cz,pırlanta, safir, zümrüt, yakut taş çeşitleriyle fuardaki yerini alıyor. 199 TL fiyatla satışa sunulan Atasay dileklikler, dileği olan herkese hayallerinin hep yanlarında olmasını vaad ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz