Ana sayfa HABERLER ELMAS ve PIRLANTA Cartier , Prenses Grace Kelly’nin Mücevherlerini Grace of Monaco için Yeniden Yarattı

Cartier , Prenses Grace Kelly’nin Mücevherlerini Grace of Monaco için Yeniden Yarattı

768
0

Cartier’nin Paris’te 13 rue de la Paix’de bulunan efsane butiği, Olivier Dahan’ın yönettiği ‘Grace of Monaco’nun final sahnesine ev sahipliği yaptı. Film, Prenses Grace rolünü oynayan Nicole Kidman’ın, Cartier mücevherleri içinde ışıldarken kendini kraliyet sorumlulukları ve ailesine adamak için Hollywood kariyerine son verdiğini basına açıklamasıyla son buluyor. Filmin ilk gösterimi, 67’inci Cannes Film Festivali’nde yapılacak.

nisn14_cartier_prenses_grace_kelly_nin_mucevherlerini_grace_of_monaco_icin_yeniden_yaratti_jewelleryistanbul

Prens Rainier’in Prenses Grace’e evlilik teklifi yaptığı 10.47 karat baget yüzüğü tasarlayan ve düğün hediyesi olarak bir çokmücevher hazırlayan Cartier’nin, Grace Kelly ile uzun yıllar süren sadık bir ilişkisi oldu. Grace Kelly’nin hayatını konu alan ve çekimleri sırasında Cartier’nin uzmanlığına sıkça başvurulan ‘Grace of Monaco’ için, Monaco Prensliği’nin onayıyla Cartier atölyelerinde 5 kraliyet mücevherinin reprodüksiyonları hazırlandı. Bu tarihi reprodüksiyonların yanı sıra,  Maria Callas’ı canlandıran Paz Vega için zümrüt gerdanlık, Prince Rainier’i canlandıran Tim Roth ve Aristotle Onassis’i canlandıran Robert Lindsay için saat ve aksesuarlar gibi bir çok parça, Cartier tarafından prodüksiyon ekibine sunuldu.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz