Fransız Mücevher Markası Messika Jewellery

Messika Jewellery

Fransız Mücevher Markası Messika Jewellery

2005 yılında Valérie Messika tarafından Paris’te kurulan Messika Jewellery, lüks mücevher ve haute joaillerie alanında faaliyet gösteren bir Fransız markasıdır.

Ünlü mücevher tasarımcısı, kendini “avangart” bir tasarımcı olarak tanımlıyor.

Mücevher Markası Messika Jewellery’nin Başlıca Özellikleri

Modern ve Zamansız Tasarımlar: Messika mücevherleri, klasik elmasın zamansız güzelliğini modern ve özgün tasarımlarla harmanlamasıyla bilinir. Yenilikçi vizyonu sayesinde “elmas” yepyeni bir boyut kazanmıştır. Klasik kalıplardan uzak, rahat kullanıma sahip, eğlenceli ve her zaman trend modeller tasarlanmaktadır.

Hareketli Mücevherler: Hareketli parçalarıyla öne çıkan Messika Jewellery, “Move” koleksiyonuyla ün kazanmıştır. Bu koleksiyondaki mücevherler, özgür ruhu ve modern kadını temsil eder.

Günlük Kullanıma Uygunluk: Messika mücevherleri, sadece özel günlerde değil, günlük yaşamda da kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Yüksek Kalite ve İşçilik: Messika mücevherleri, en yüksek kalitedeki materyaller ve en titiz işçilik kullanılarak üretilmektedir. Valérie Messika’nin uluslararası elmas ticaretinin önde gelen isimlerinden biri olan babası André Messika sayesinde değerli taşlarla iç içe bir hayatı olmuştur. Bu nedenle “High Jewelry” kavramına sadık kalarak kalite ve işçilikten asla ödün vermemiştir.

Ünlülerin Tercihi: Selena Gomez, Jennifer Lopez, Doja Cat, Dakota Johnson, Beyoncé, Gigi Hadid, Rihanna gibi birçok ünlü isim Messika mücevherlerini tercih etmektedir.

Jennifer Lopez Messika Fiery Kolyesiyle Instagram’da

Jennifer Lopez, Instagram’daki bir gönderide Messika Jewellery Midnight Sun yüksek mücevher koleksiyonundan Fiery kolyesini takarken görüldü.

Selena Gomez’in Instagram Paylaşımında Işıltılı Messika Detayı

Kendi markası Rare Beauty için yayınladığı Instagram gönderisinde Selena Gomez, Messika Move Link küpe ve kolyesiyle boy gösterdi. Ünlü şarkıcı ve güzellik girişimcisi, son dönemde övgü toplayan güzellik markasını tanıtırken, sosyal medyasında göz alıcı bir karede Messika mücevherlerine yer verdi.

Rihanna’ya Barbados’ta Messika Eşlik Etti

Geçtiğimiz gün Rihanna, Amerika Birleşik Devletleri ile Barbados arasındaki kültürel ilişkileri ve yardımlaşma ağını güçlendirmek için Büyükelçi Nyhus ile görüştü. Ünlü şarkıcı etkinlikte, Messika Jewellery Midnight Sun koleksiyonundan High Jewelry Night Owl kolyesiyle yer aldı.

Dakota Johnson’dan Messika Şıklığı

Dün gece Madame Web filminin Mexico City, Cinemex Antara Polanco’da düzenlenen galasında Dakota Johnson, Messika’nın yüksek mücevher tasarımlarıyla poz verdi. Johnson, Born To Be Wild koleksiyonundan Desert Bloom gerdanlığı ve yüzüğü ile kırmızı halıda büyüleyici bir görünüm sergiledi.

Messika’dan Stile Form Katan Koleksiyon: Fiery

Altın ve pırlantayı alev formuna büründürerek modernizm ve zamansızlık arasında benzersiz bir tasarım serisi elde eden Messika Jewellery, Fiery koleksiyonuyla zarafetin tanımını sil baştan yapıyor.

Valérie Messika, Fiery koleksiyonu ile Parisli mücevher evine yepyeni bir estetik getiriyor. Armut kesim pırlantayı yeniden biçimlendiren Fiery, ona bambaşka bir güç kazandırıyor. Alev şeklini almış altın ve pırlantalar, cesur bir dengeyi yansıtıyor: Bir yanda gözyaşı formunun daireselliği, diğer tarafta ise tahrip edici bir keskinlik. Messika’nın DNA’sı işte tam da bu ikiliği simgelerken, Fiery koleksiyonu da pırlantanın tüm özelliklerini açığa çıkarıyor.

Messika Paris’in kurucusu ve artistik direktörü Valérie Messika, “Fiery, bolca karşıtlık içeren bir koleksiyon. Som altınları sayesinde modern, rafine tasarımıyla zamansız,” diyor ve ekliyor: “Koleksiyona ait parçalar iki farklı rol oynuyor; hem minimal ve klasikler hem de “oyuncu” stilleriyle modaya ayak uyduruyorlar.”

Som altınla çevrili armut kesim pırlanta, Fiery’nin özgün dünyasında geleneksellikten uzaklaşıyor. Hala aynı derecede göz kamaştırıcı, değerli ve Messika’nın pırlanta konusundaki ustalığına sadık fakat çok daha iddialı, keskin ve çarpıcı. Valérie Messika, Fiery’nin yaratım sürecinde 2014’te sunduğu ilk yüksek mücevher koleksiyonlarındaki bir motiften esinleniyor. Aynı motif, 2020’de Kate Moss iş birliğiyle hayata geçirilen özel setlerde de görülüyor. Şimdi de Valérie Messika; çekici ve cesur kadınlara yönelik koleksiyonunu, adeta arzu nesnesi sayılan, birbirine tezat dört mücevherle bu motife ithaf ediyor.

Fiery, imzası niteliğindeki öncü tasarımlarıyla Messika’nın moda mirasının bir parçasını oluşturuyor. Mücevher evinin kurucusu, sonsuz “mix & match” oyununa uygun kreasyonlar hayal ediyor. Kümelenmiş altın renklerinin yukarıya ya da aşağıya dönük kombinasyonları, farklı kıratlarda pırlantalar… Fiery koleksiyonuyla herkes, kişisel tarzını vurgulayarak kendi alevini -veya alevlerini- dilediğince taşımakta özgür!

Messika Move Link Tektaş

Messika Jewellery, Sarine Tech sertifikasyonu ile iş birliği kapsamında yeni Move Link tektaşı lanse ediyor. Teknolojik inovasyon ve güçlü tasarım, ikonik bir yüzük yaratmak amacıyla bir araya geliyor. Unutulmaz bir an için pırlantaların kalbine uzanan eşsiz bir yolculuk sizi bekliyor.

Messika’nın Kurucusu ve Artistik Direktörü Valérie Messika, “Tektaş, bir mücevher sanatçısının en temel çalışmalardandır ve bugün, onu Move imzamızla yeniden yorumlamamız benim için çok önemli bir adım,” diyor ve ekliyor: “Tektaş, özel bir mücevherdir: Benzersiz bir hikaye ve anın simgesi olsa da ömür boyu takılabilir. Bu yeni kreasyonda, doğru moda vurgusuyla cesur bir parça yaratmayı hayal ettim. Ortaya, gündelik yaşama Messika’nın klası ve zarafetini taşıyan sıra dışı bir yüzük çıktı.

BİR STİLİN İFADESİ

Messika, cesur bir sembolle bu nişan yüzüğüne yeni bir kimlik kazandırıyor. İkonik Move’un etrafına dizilmiş pırlanta, Messika imzasıyla son derece net ve modern bir teklifi beraberinde getiriyor. Kendinizi göstermenizi ve aşkınızı cesurca ilan etmenizi sağlayacak çok yönlü parça, çağdaş ve güçlü bir tasarıma sahip. Ayrıca gerçek bir zamansızlığın yanı sıra, özgür ve çok yönlü Messika kadınını da yansıtıyor.

İMZA TASARIM

Hareketli pırlantalar, değişken boyutlar ve tekrarlayan desenler, bu zamansız ve değerli mücevhere anında tanınmasına yol açan bir aura katıyor. Büyütülmüş Move, gönül ilişkisini güçlendiren bir bağ haline geliyor. Işıltıyı artırmak üzere merkez pırlantanın çevresine yerleştirilmiş hale çemberi, mücevher evinin mükemmellik anlayışının altını çiziyor. Hafifçe yükseltilmiş çerçevesi, tektaşın isteğe ve duruma göre farklı parçalarla birleştirilmesine imkan tanıyor. Tek başına veya üst üste kullanılabilen Move Link, en güzel sözleri taçlandıracak imza bir tasarım sunuyor.

BAMBAŞKA BİR BAĞLILIK

Aşkın cesur bir sembolü niteliğindeki Move Link tektaş, eşsiz hikayesiyle tamamen şeffaf bir biçimde kendini gösteriyor. Sarine Tech ile iş birliği yapan Messika Jewellery , merkezdeki taşın A’dan Z’ye izlenebilirliğine dair taahhütte bulunuyor ve mücevher dünyasında benzersiz bir çevrim içi deneyim sunuyor.

Yapay zeka ve 3D temelli ileri teknoloji sayesinde Messika ve Sarine Tech, çıkarılmasından kesilip cilalanmasına kadar pırlantaların tüm hikayesini dijital bir platformdan takip edebiliyor. Üstelik daha da ayrıcalıklı bir uygulama olarak, taşın hakiki DNA haritası oluşturuluyor. Alanında dünya lideri konumunda bulunan Sarine, bugün pırlantaların izlenebilirliğini garantilemek maksadıyla en gelişmiş teknolojiyi sunuyor. Emsalsiz bir güvenilirlik ve yepyeni bir taahhüt, Messika tasarımlarının kalbinde her zamankinden daha geniş bir yer kaplıyor.

Messika’nın imza tektaş tasarımı Move Link ile benliğinizi özgünlük ve içtenlikle ifade etme zamanı!

Bülten kaynakları: Nuvo Collectif

Scroll to Top