Frederique Constant Art of Porcelain

İsviçreli saat üreticisi, Frederique Constant başarılı Classics koleksiyonunun yeni üyesi 188 adet üretilmiş özel Art of Porcelain’ı sunmaktan gurur duyar. Gece veya gündüz bu eşsiz zaman parçası onu takan bileklere zarafet ve inceliği getirecek. Bu güzel parçayı diğer koleksiyon üyelerinden ayıran ise rafine tasarımına eşsiz bir dokunuş getiren el yapımı porselen kadranı ve vurgulanmış siyah romen rakamları.
 El yapımı porselenin güzelliği, mükemmel dokusu ve derinliği için fazla söze gerek yok ama bu modeli önemli kılan başka bir ayrıntı daha var: Her kadran, porselenin renginin yıllarca aynı kalmasını garantileyen Zsolnay porselen fabrikasında becerikli eller tarafından yapıldı. Zsolany fabrikası Miklós Zsolnay (1800–1880) tarafından 1853 yılında Pécs Macaristanda seramik üretmek için kuruldu. 1863’de oğlu Vilmos Zsolnay fabrikaya müdür olarak katıldı ve yıllar sonra yönetici olarak fabrikayı yenilikçi ürünlerle uluslararası birçok platformda kendini gösteren ve 1878 Paris Dünya Fuarının en iyisi olan bir oluşum haline getirdi.
Gösterişli ve Zamansız Tasarım
Classics Art of Porcelain parlak 3 parçalı paslanmaz çelik 40 mm’lik kasasıyla sunuldu. Porselen kadranda saat 6 yönünde “Swiss Made” yazısıyla İsviçre kökenlerine vurgu yapılırken Roma rakamlı indeksiyle klasik görüntüsü ön plana çıkarıldı.
FC-302 otomatik kalibreye sahip saat 25 değerli taş, 42 saat güç rezervine ve saat dakika fonksiyonlarına sahip. Safir Kristal arka kapağıyla makinasını görmenin mümkün olduğu saat 3 ATM’ye kadar su geçirmez olarak tasarlandı. Son olarak 188 adet limitle üretilen bu incelikli saat siyah deri kayışla süslendi.
frederique-constant-art-of-porcelain
Frederique Constant Hakkında
Frederique Constant fabrikası İsviçre’nin Plan-les-Ouates, Cenevre’de bulunan bir aile şirketidir. Şirket saat üretiminin ilk tasarımından en son birleştirme işlemi, kalite kontrolüne kadar bütün aşamalarını kendi gerçekleştirmektedir. Frederique Constant geliştirdiği, ürettiği ve birleştirdiği in- house kalibrelerde 2004’ten bu yana 19 versiyona sahiptir. Frederique Constant saatleri yüksek kaliteleri ve tasarımları ve üretimlerindeki farklılık ve hassasiyetleri ile bilinmektedir. Tasarım, materyal ve üretimlerindeki kaliteden gelen değer algısı başarıların arkasındaki anahtardır. El ile birleştirilmiş her bir saat kalite ve dayanıklılıklarını garantilemek için en son teknoloji ürünü cihazlar ile geniş çaplı bir kontrole tabi tutulmaktadır. Firma yaratıcılık ve sıra dışı bir değer sunmak için yenilik anlayışını elden bırakmamaktadır. 32,000 metrekarelik Cenevre’deki ultra modern fabrikasında tutkulu saat üretimi için en iyi ortamı sağlamaktadır.
Scroll to Top