Ana sayfa HABERLER Saat Tasarımcısı Tarık Hatipoğlu 1915 Saat Koleksiyonu

Saat Tasarımcısı Tarık Hatipoğlu 1915 Saat Koleksiyonu

3251
4

İstanbul’a  Yeniden  Doğmak

Saat Aşığı, Horoloji Dünyasına Eskisinden Daha Güçlü Döndü !

Saat Tasarımcısı Tarık Hatipoğlu, kendi markası olan İstanbul Zaman Kumpanyası ile sadece İstanbul’daki saat dünyasında meydan okumuyor, o bütün dünyayı gözüne kestirmiş.
Bir Türk evladı olarak 1915 tarihini eminim ki herkes bilir, doğrusu bence tüm dünya 1915 tarihi çok iyi bilir, bazısı 1915’ı hüzünle, bazısı yenilgiyle, bazısı kaybettikleri canlar ile, bazısı zafer coşkusu ile hatırlar, ama tüm dünya 1915’i hatırlar. Unutmamamız gereken, her şeyin ötesinde 1915 önemli bir hayat görüşünü sembolize ediyor.
İşte geçen yıl Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıl dönümü iken, Tarık Hatipoğlu’da herkesin ilgisini çekecek, yüzde yüz Türk Malı olan,1915 saat koleksiyonunu yaratmış.
Herkesin anlayabileceği gibi, 1915 saat koleksiyonu Çanakkale Zaferi için özel, sınırlı sayıda sadece 1915 adet üretilmiş.

Saat Tasarımcısı Tarık Hatipoğlu 1915 saat koleksiyonu Çanakkale Zaferi

Yüzde yüz Türk üretimi olan marka için saat ustaları lomboz şeklini , gemilerde, kamera ve güverteleri aydınlatmak için bulunan yuvarlık pencerelerden esinlenmiş ve 1915 saat koleksiyonu, altın, bronz ve paslanmaz çelikten 6 farklı versiyon ile tasarlamış.

Teknik özellikleri arasında kasaların altında otomatik makine bulunması ve 48 saatlik güç rezervlerine sahip olması, bunun dışında yine ortak özellikleri 47 mm kasa çapı, 3 ATM su geçirmezlik, ve seramik kadran ve mineral camdan oluşması.

Bence bir başka etkileyici nokta ise, saat kutuları da yine çok şık ahşap 30 cm. çapındaki lomboz şekilinde tasarlanmış, ve bir parçanın eklenmesi ile kutu ayrıca bir duvar saatine dönüşebiliyor.

Saat Tasarımcısı Tarık Hatipoğlu tarafından yaratılan 1915 saat koleksiyonu tarihsel öğeleri çağdaş bir uslupla yorumlamış ve teknolojiyi estetik ile buluşturarak özgün bir saat modeli adım adım inşa etmiş.

4 YORUMLAR

  1. Öncelikle saatin tüm parçaları yurt dışında yaptırılmış burada sadece birleştirilmiş diye yerli malı olmaz. İkincisi saati herkez ayrı bir indirimle satıyor yani kime ne kadar iteleyebilirsek mantığı çok yanlış. Son olarak saati alan bir arkadaşım kondisyonundan hiç memnun değil ve sürekli arıza çıkardığından şikayetçi. Yine milli duygular üzerinde sömürüye devam…

  2. Hakan beycim nazik yorumunuz için teşekkürler , parçaların yurt dışında yaptırılmış ve burada birleştirilmiş olduğu bilgisine nasıl ulaştınız bilemedim ama tamamı ile saçmalık , makinayı elbette yapmıyoruz , bunu da tüm iletişimde zaten belirttik. iskonto konusu her marka saatin acımasız gerçeği , Ulysse Narden de almaya kalksanız , onlarca farklı fiyat ile karşılaşıyorsunuz. . Her mekanik saat arıza çıkartabilir , önemli olan bunun arkasında durup gerekli hizmeti verebilmek. Milli duygu sömürüsü biraz ağır geldi , acaba hiç mi yapmasaydık , Çanakkale bunu haketmedimi sizce ?
    saygılarımla ,

  3. Tarık Bey. Saati iki arkadaşımda gördüm, Çok kalın buldum ama manevi degeri ilgimi çekti. Onun üzerine araştırdım ve bu yorumu gördüm. Her mekanik saat arıza çıkartmaz. Uzun yıllar güzel saatlere sahibim ve hiç arıza sorunum olmadı. Saati değerli kılan, malum, makinası. Elbette iyi yapmışsınız, tebrik ederim, ama keşke satılan fiyatı hak eden bir makina koysaymışsınız. Bir diger onemli konu da satış fiyatı. 1915 adet, benim ölçülerime göre “limitli” sıfatını haketmez. Saat hakikaten bir çok farklı fiyattan satılıyorsa bu alıcıyı rahatsız eder. Bunu kontrol etmek zor olmasa gerek. Son olarak, makinasını ithal ediyorsanız, yüzde yüz Turk malı denmemesi gerekmezmi.? Saygılar.
    Tuğrul Küçükşahin

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz