Ana sayfa HABERLER Jaeger-LeCoultre Master Grande Tradition Tourbillon Cylindrique à Quantième Perpétuel

Jaeger-LeCoultre Master Grande Tradition Tourbillon Cylindrique à Quantième Perpétuel

0
Jaeger-LeCoultre

Jaeger-LeCoultre Master Grande Tradition Tourbillon Cylindrique à Quantième Perpétuel, Salon De La Haute Horlogerie Geneva (SIHH)’a Damgasını Vurdu

Jaeger-LeCoultre, her yıl olduğu gibi 2013’te de geleneğini bozmadı ve  mekanik saat severleri hayrete düşürecek  Master Grande Tradition Tourbillon Cylindrique à Quantième Perpétuel ile yılın ilk yüksek saatçilik fuarı olan Salon De La Haute Horlogerie Geneva (SIHH)’a damgasını vurdu. 2013 yılında 180. Yıldönümünü  3 saatten oluşan “Jubilee Koleksiyonu” ile kutlayan Jaeger-LeCoultre, bu eşsiz jubilee üçlemesinin bir ferdi olan Master Grande Tradition Tourbillon Cylindrique à Quantième Perpétuel ile kurucusu Antoine LeCoultre’ye de saygısını sunuyor.
İsviçreli dev saat üreticisinin son buluşu, aslında sırf makinesiyle bile başlı başına bir saatçilik devrimine imza atıyor. Yeni otomatik makine Jaeger-LeCoultre Calibre 985, silindir şeklinde balans yayı ve uçan tourbillonu ile olağanüstü bir performans ortaya koyuyor. Uçan tourbillon ve daimi takvimi bir arada barındıran zaman ölçer, Jaeger-LeCoultre üretimi silindir balans yayıyla hassasiyeti doruğa taşıyor.  Beşinci kademe titanyumdan üretilen tourbillon kafesi, 14 karatlık balans ve söz konusu balans yayı, gösterişli tourbillonun makinenin ortasında havada asılı kalmışcasına görünmesini sağlıyor. Uçan tourbillonun gösterişli salınımı sürerken sonsuz takvim fonksiyonu ise gün, tarih, ay ve yılı sessizce en okunabilir haliyle hesaplamayı sürdürüyor. Bu sırada en romantik  komplikasyon olarak anılan  ayın evreleri gün ibresine eşlik ediyor.
42mm’lik ekstra beyaz platin kasada satışa sunulan Master Grande Tradition Tourbillon Cylindrique à Quantième Perpétuel, klasisizmi savunan yalın tarzı sayesinde geçmiş ile gelecek arasında sağlam bir köprü inşa ediyor. Köklü tarihiyle günümüzün stilini bir araya getiren model, geçmişte cep saatlerinin karakterlerini belirleyen stil kodlarından ilham alıyor. İndeksler, geleneksel dakika çemberi ve gümüş renkli kadranın son rötuşları, bunun en belirgin örneklerinden. Tabii dauphine ibreler de saatin klasik doğasının vazgeçilmezi olarak kasaya ilişitirilmiş. Son olarak mekanizmasının el yapımı dekorasyonu, geleneksel saatçiliğe bir saygı göstergesi olarak safir camın arkasından görülebiliyor. Burada 22 karat altın rotor ağırlığı, markanın 1889’da Paris Universal Exposition’da aldığı altın madalyaya gönderme yapıyor. Master Grande Tradition Tourbillon Cylindrique à Quantième Perpétuel, birçok unsuruyla kurucusu Antoine LeCoultre’yi ve onun yenilikçi ruhunu anımsatn bu sıradışı üretimi bu yılın anısına 180 adet limitli olarak üretilecek.
Jaeger-LeCoultre’nin eşsiz saat koleksiyonu, Damas Türkiye tarafından işletilen Nişantaşı Altın Sokak’ta bulunan Jaeger-LeCoultre Boutique’nin yanı sıra, Kanyon Alışveriş Merkezi’ndeki “Damas” Butik’te,  Istanbul Flyinn Alışveriş Merkezi’ndeki “Sapphire” ile Ankara Armada ve Kentpark Alışveriş Merkezleri’nde konumlanan “Greenwich” butiklerinde saat severlerin beğenisine sunuluyor. Antalya bölgesindeki Jaeger-LeCoultre satış noktaları arasında ise, Terracity Alışveriş Merkezi’nin içinde konumlanan “Damas” Butik’in yanı sıra, “Argos Center”, “Rom Sümer” ve Kemer Çarşı içinde konumlanan “Viking” bulunuyor.
Jaeger-LeCoultre Hakkında: Vallée de Joux’un Mucitleri.
Saatçilik tarihinde 1833 yılından beri önemli bir aktör olarak yer alan Jaeger-LeCoultre, 180.yıldönümünü kutluyor.
İsviçre saatçilik endüstrisinin hala evde kurulu atölyelerde yapıldığı bir çağda, Antoine LeCoultre ve oğlu Elie, bir saatin yapılması ile ilgili pek çok uzmanlık işini tek bir çatı altında birleştirmeye karar vermişti. Böylece LeCoultre & Cie, Vallée de Joux’un ilk Manufacture’si olarak kuruldu.
180 yıllık deneyimini günümüze dek taşıyan Grande Maison, en prestijli saatlerin geliştirilmesi ve üretilmesi için gerekli olan 180’den fazla sayıdaki ustalık becerisine ev sahipliği yaparken, mükemmel görünüşe sahip saatlerin iç mekanizmaları dahil tüm parça ve entegrasyonunu da A’dan Z’ye aynı çatı altında, el emeğiyle üretiyor. 1.242 saat kalibresinin yaratıcısı, 400 tane patentli buluşun sahibi olan Jaeger-LeCoultre’nin bünyesinde nitelikli ve yaratıcı bir işgücü bulunuyor. 40 ayrı meslek grubundan oluşan uzman bir ekibin, üst düzey teknolojiyi geleneksel saat yapım teknikleriyle harmanlayarak, tutkuyla ürettiği özel tasarımlar, üst düzey saat yapımında referans noktası kabul ediliyor.
Kendini, mükemmele erişmeye yönelik sürekli bir çabaya adamış olan ve sahip olduğu benzersiz mucit ruhtan destek alan Jaeger-LeCoultre, Grande Komplikasyon modellerine ait geleneği, Manufacture tarafından sunulan sıra dışı kreasyonları sayesinde sunmaya devam ediyor: Atmos Mystérieuse (2003), Gyrotourbillon 1 (2004), Reverso Grande Complication à Triptyque (2006), Master Compressor Extreme Lab 1 (2007), Reverso Gyrotourbillon 2 (2008), Duomètre à Grande Sonnerie (2009), Master Grande Tradition Grande Complication (2010), Reverso Répétition Minutes à Rideau (2011), Duomètre Sphérotourbillon (2012) ve son olarak “180. Yıl Antoine LeCoultre’ye Saygı” Jubilee üçlemesinin şaheseri Master Grande Tradition Gyrotourbilon 3 Jubilee (2013) .

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz