Ana sayfa HABERLER Altınbaş mücevher markasının 2016 yeni bahar koleksiyonu, “Altınbaş Efsane”

Altınbaş mücevher markasının 2016 yeni bahar koleksiyonu, “Altınbaş Efsane”

0
Altınbaş Efsane Koleksiyonu
Altınbaş mücevher markasının 2016 yeni bahar koleksiyonu, “Altınbaş Efsane”.
Altınbaş mücevher markasının 2016 yeni bahar koleksiyonu, “Altınbaş Efsane”, Türkiye’nin eşsiz zengin mimari yapılarında gizli kalmış duvar süslemelerini mücevherler ile buluşturuyor.
22 Ayar altından oluşan değerli bahar kreasyonunda yer alan küpe, yüzük, kolye ve şahmeran, özel rumi motifleri, hat örnekleri ile yeniden özgün bir şekilde yorumlanıyor.
Geleneği yenilikçi bir anlayış ile bugüne taşıyan Altınbaş mücevher markası, yeni özgün kreasyonda Türkiye’nin sanat eseri niteliğinde olan mimari yapılarını mücevhere taşıyor. Koleksiyonda, türbe, saray, iskele ve camii gibi bir çok sayıda tarihi eserindeki duvar, kapı, tavan ve taş süslemeleri, tasarım ekibi tarafından altın ile birlikte kullanılan değerli taşlarla hayat buluyor.
Değerli mücevherlerin zarif ve göz alıcı duruşları Türkiye’nin tarihi eserleri ile harmanlanan Altınbaş Efsane Koleksiyonunda, rumi motifler ve mükemmel hat örneklerinin kullanıldığı 22 ayar yüzükler, küpeler, kolyeler ve şahmerandan oluşuyor. Örneğin koleksiyonda Hatice Turhan Sultan türbesinin tavan süslemeleri, İstanbul’un ilk camisi olan Eyüp Sultan Cami’nin duvar süslemeleri, Topkapı Sarayın Birûn kısmının taş süslemeleri ve Osmanlı döneminin izlerini taşıyan Haydarpaşa İskelesi silueti gibi tarihi eserler Altınbaş ”Efsane” koleksiyonunu ile yeniden yazılıyor.
Bu eşsiz koleksiyonun müdavimlerinden olacağınıza inancımız tam. Şahane işlenmiş bu koleksiyonun ve renklerinin büyüsüne kapılacaksınız. Zanaatı seven mücevher tutkunları Altınbaş Efsane Kolesiyonunu Altınbaş mağazalarında inceleyebilirler.
altinbas_efsane_koleskiyonu-2

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz