Mücevher Modası 2019 / 2020

Mücevher Modası 2019 / 2020

Mücevher Modası 2019 / 2020

Yaz mevsimini tamamlayıp sonbahar/kış dönemine giriş yaptığımız bu günlerde iş ve gündelik hayatta kullanacağımız takı, mücevher ve saat modası hakkında ünlü markaların basın bültenlerini sizler için inceledik. Buyurun Mücevher Modası 2019 / 2020 yazımıza bir göz atın…Ülkemizin en büyük mücevher ve takı fuarı Istanbul Jewelry Show!

Ülkemizin en büyük mücevher ve takı fuarı Istanbul Jewelry Show!
Ülkemizin en büyük mücevher ve takı fuarı Istanbul Jewelry Show!

Ülkemiz mücevher markalarını, takı tasarımcılarını dünyaya tanıtan mücevher ve takı fuarı Istanbul Jewelry Show, 10 ekimde 49. kez kapılarını açıyor.

Altın mücevher pazarı hacmi açısından Hindistan, Çin, ABD ve Rusya ile dünyanın en büyük beş pazarı arasında bulunan Türkiye, üretim konusunda ise Hindistan ve İtalya’dan sonra üçüncü sırada yer almakta.

Gerek Türkiye gerekse yurtdışından fuara katılan firma ve markalar, pırlantadan değerli ve yarı değerli taşlara, inciden montüre kadar çeşitli segmentlerdeki ürünlerini sergileyecekler.

Son senelerde başta Y kuşağının tercihi olarak ilk sırada yer alan gümüş takılar, katılımcı gümüş takı markaları tarafından 2020 yılı koleksiyonlarıyla fuarda yerlerini alacaklar.

Dünyanın en büyük beş mücevher fuarı arasında yer alan Istanbul Jewelry Show, 10-13 Ekim 2019 tarihleri arasında CNR Expo, İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. Alınan bilgiye göre 800’den fazla firma ve markayı, 19,000’den fazla profesyonel mücevher alıcısı bir araya gelecek.

“Loomis” İstanbul Jewelry Show’a huzur katıyor.

“Loomis” İstanbul Jewelry Show'a huzur katıyor
“Loomis” İstanbul Jewelry Show’a huzur katıyor

İstanbul Jewelry Show’un katılımcılarının sergiledikleri tüm değerli takılarını, kıymetli taşlarını ve madenlerini yüksek güvenlik eşliğinde koruyan Loomis; fuara yine sıkı bir şekilde hazırlandı. Altın fiyatlarının rekor üstüne rekor kırdığı bu günlerde, İJS’de milyon dolarlık takı ve mücevherler titiz güvenlik önlemleri eşliğinde koruma altına alınacak. Loomis; 48 tonluk üç dev kasasıyla mücevher trendlerini belirleyen fuar katılımcılarının ürünlerini fuar boyunca güven altında tutacak…8. ASEAN Konferansı, İstanbul’da Düzenlenecek!

8. Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) Değerli Taş ve Mücevher Birlikleri Konferansı, 9 Ekim Çarşamba günü Hyatt Regency İstanbul Ataköy otelinde gerçekleştirilecek.

Toplam 35 ülkenin katılacağı konferans, Türkiye Tanıtım Grubu’nun desteği ile Mücevher İhracatçıları Birliği’nin ev sahipliğinde İstanbul’da ilk kez düzenlenecek. Toplam 35 ülkenin yer alacağı konferansla 500 milyar dolar değerindeki mücevher pazarının İstanbul’da bir araya geleceğini vurgulayan Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kamar; “Mücevher ihracatımızı artırmak için hedef pazarlardaki alıcılarla hem ülkelerinde bir araya geliyor hem de kendilerini ülkemizde ağırlıyoruz. Ancak bu yetmez, özellikle dünya mücevherinde söz sahibi tüm ülkelerle “Dahilde İşleme” ve “Hariçte İşleme” rejimlerini uyguluyor olmamız gerekiyor. Ticaret savaşlarında koz olarak kullanılan “Swift” probleminden de hep dile getirdiğimiz gibi altınla ticareti serbest kılarak kurtulabiliriz. Sektörün önündeki bu engelleri aşabilirsek gelecek yıl 6 milyar dolar ihracata imza atarız” dedi.

So CHIC…’ten el işçiliğini mücevhere dönüştüren aşk dolu bir koleksiyon.

So CHIC…’ten el işçiliğini mücevhere dönüştüren aşk dolu bir koleksiyon
So CHIC…’ten el işçiliğini mücevhere dönüştüren aşk dolu bir koleksiyon

So CHIC…, sıra dışı tasarımlarla günün her anında kullanılabilecek modern parçalardan oluşan zengin ürün yelpazesini, “Cameo Italiano”yla süslüyor. Deniz kabuklarının el işçiliğiyle mücevhere dönüşmüş hali, Türkiye’de yalnızca So CHIC… mağazalarında satışa sunuluyor.

Kendisini özel hissetmek isteyen ve şıklığına önem veren kadınlara hitap eden So CHIC…, yeni sezonda takı modasına Cameo tasarımlarıyla farklı bir soluk getiriyor. Zarafet, derinlik, sakinlik, huzur ve sonsuzluk gibi duyguları deniz kabuğundan tasarlanan özel takılarda buluşturan Cameo Italiano, takı tutkunlarının vazgeçilmezi oluyor. Dünyada çok az sayıda kişinin kullandığı Cameo tekniğiyle yapılan tasarımlar, kadın teninde sonsuzluğu simgeliyor.Cameo Italiano, Türkiye’de Yalnızca So CHIC… Mağazalarında

M.Ö. 3. yüzyıldan kalma örneklerle senelerdir kadın ruhunun inceliğini simgeleyen Cameo’lar, So CHIC… için usta ellerle yeniden işleniyor. So CHIC… vitrinlerinde yerini alan Cameo tasarımları kadınlara asil bir duruş sunuyor. Nesli tükenmekte olan Cameo sanatının eşsiz eserlerinin yer aldığı koleksiyona, tüm So CHIC… mağazalarından ve sochic.com.tr’den ulaşabilirsiniz.

Swarovski Yeni Tarot Magic Koleksiyonu.

Swarovski Yeni Tarot Magic Koleksiyonu
Swarovski Yeni Tarot Magic Koleksiyonu

Swarovski, yeni koleksiyonunda tarotun sihrinden ilham almış. Tarot Magic olarak adlandırılan koleksiyonda, tarot ve astroloji öğelerine yer verilmiş.

Yeni sezonun ruh halini yansıtan Tarot Magic, şık altın tonlarıyla ve zengin lacivertler, morlar ve yeşillerle tamamlanan benzersiz silüetlere sahip. Marka; kristal, metal tonları ve semboller sayesinde ışık oyununu keşfediyor. Kırlangıçlar, maçalar, nazarlıklar ve el motifleri, Swarovski kristalleriyle süslenen ve yakından baktığınızda kendini açığa çıkaran, gizli anlam dolu detaylarla tamamlanan çok yönlü silüetlere aktarıldı.

Yeni Swarovski Remix Collection ile karıştırılmak, yakıştırılmak ve üst üste kullanılmak için tasarlanan tasarımlar, tarot sihrinin koruyucu muskaları ve güçlü motifleriyle hem iyi şans getiriyor hem de en yeni trendlere uyuyor.

Atasay’ın Altıncı Gün Özel Kampanyası

Atasay’ın Altıncı Gün Özel Kampanyası
Atasay’ın Altıncı Gün Özel Kampanyası

Modern tasarımlarıyla mücevher modasına yön veren Atasay, her ayın 6. gününe özel düzenlediği kampanyasına Ekim ayında da devam ediyor. Altıncı Gün kapsamında Atasay, dikkat çekici Murano taşlı Charm bileklik ve kolye tasarımlarını çok özel fiyatlarla mücevher tutkunlarının beğenisine sunuyor.

Mücevher dünyasının en dikkat çeken parçalarından olan Charm bileklik ve kolyeler, Atasay’ın ışıltısı ile tüm görünümleri zahmetsizce ve şık bir biçimde tamamlıyor. Doğanın çekiciliği ve dinginliğini harmanlayan, huzurun rengi yeşil çiçekli Murano taşı ile özenle işlenen altının kusursuzca buluştuğu göz alıcı Atasay Charm bileklik ve kolyeler, kampanya kapsamında kaçırılmayacak fiyatlarla mücevher tutkunlarıyla buluşuyor.

Atasay Charm bileklik ve kolye modellerine özel fiyatlarla sahip olmak için 6 Ekim tarihinde en yakın Atasay mağazasına uğrayabilir ya da atasay.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Mücevher modası 2019 için sırada özel bir mücevher markası var.

Ariş’in siyah ve beyaz pırlantaları zarafetle bir araya getirdiği tasarımları, modern çizgileriyle asaleti zirveye taşıyor.

Mücevher modası 2019 için sırada özel bir mücevher markası var.
Mücevher modası 2019 Ariş Pırlanta

Siyah ve beyazın uyumunu ustalıkla sergileyen Ariş Pırlanta, şıklığıyla fark yaratmak isteyen kadınların vazgeçilmezi olacak.Baş döndüren ışıltının gizemi!

Ariş, siyah ve beyaz pırlantaların muhteşem uyumunu sergileyen tasarımlarıyla mücevherseverlerln kalbini bir kez daha fethetti. Şıklığı yaşamlarının bir parçası haline getiren kadınlar, gizemin ve tutkunun rüzgarını taşıyan siyah pırlanta ile eşsiz bir dünyanın kapılarını ardına kadar açacak. Beyaz pırlantanın ise sonsuz ışık oyunları ile baş döndürdüğü tasarımlar, asaletin de en güzel yansımasını taşıyor.

Ariş Pırlanta’nın “Gerçek kalite doğru fiyat” anlayışıyla, onlarca şık tasarımdan oluşan Ariş Tektaş – Alyans Koleksiyonu ve tüm ürünleri, arispirlanta.com ile Ariş mağazalarında sizleri bekliyor. Ariş’in tüm koleksiyonlarını ve sürprizlerini facebook (Ariş Pırlanta Sanatı) ve twitter (ArisPirlanta) sayfalarından da takip edebilirsiniz.

Kiswah Jewellery, değerli taşlar ve mavi cam mine işçiliği ile mavinin huzurunu sanatsal mücevherlere taşıyor.

Kiswah Jewellery Mücevher Modası 2019 /2020
Kiswah Jewellery Mücevher Modası 2019 /2020

Kiswah Jewellery, huzuru çağrıştırdığını bildiğimiz mavi rengini bazen turkuaz taşıyla bazen cam mine işçiliğiyle mücevhere taşıyor. Mavinin etkisindeki el yapımı mücevherler, sanatsal bakış açısı ve ince zanaatkarlık ile şekilleniyor.

Kiswah Jewellery’nin mücevherlerinin en önemli özelliklerinden biri her bir mücevherin tarihin derinliklerinden gelen kültürel bir yola çıkması… Örneğin turkuaz taşından yapılma yüzük, Semerkant’taki Altın Kaplamalı Medrese’nin şık kubbelerinden esinleniyor. Tarihi binalar üzerinde yer alan geometrik taş oymacılığı eserleri geçmişten gelen artistik yaklaşımları günümüze taşıyor.

Kiswah Jewellery mücevherleri farklı sanat dallarını mücevhere aktarmasıyla farklılık sunuyor. Altınla süsleme sanatı tezhip, cam mine işçiliği ile renklendirilmiş mavi arka planların üzerine altın ile yapılmış süslemelerde hayat buluyor. Hem kolye hem broş seçeneği bulunan tasarım, tarihi sanat dalının modern bir uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Kiswah Jewellery’nin zanaatkarlığa verdiği önem ise altın ile yazılmış kaligrafi yazılarının ince detaylarında kendisini gösteriyor.

Scroll to Top