En İyi Mücevher Markaları İstanbul Mücevher Fuarı'nda Buluştular

En İyi Mücevher Markaları İstanbul Mücevher Fuarı’nda Buluştular

En İyi Mücevher Markaları İstanbul Mücevher Fuarı’nda Buluştular

Dünyanın çeşitli ülkelerinden, en iyi mücevher markaları bu yıl 5. si düzenlenen Istanbul Jewelry Show – İstanbul Uluslararası Mücevherat, Saat ve Malzemeleri Fuarı’nda bir araya geldiler.

Altın, mücevher, pırlanta, renkli taş, değerli ve yarı-değerli taş, inci, gümüş, gümüş takı ve gümüş ev eşyası, altın montür, saat, kalıp, vitrin dekorasyon, makine- ekipman ve yan sanayi, kasa, yazılım, lojistik ile aydınlatma ürün gruplarının bulunduğu 1250’nin üzerinde yerli ve yabancı mücevher firma ve markasının yer aldığı fuar, pırlanta, değerli taş ve mücevher Değerlendirmesinde Global Otoritesi olan IGI ana sponsorluğunda gerçekleştirildi.

Mücevher İhracatçıları Birliği’nin geleneksel İhracatın Liderleri Ödül Töreni
Mücevher İhracatçıları Birliği’nin geleneksel İhracatın Liderleri Ödül Töreni

2021 yılı “İhracatın Liderleri” Ödüllendirildi

Mücevher İhracatçıları Birliği’nin geleneksel İhracatın Liderleri Ödül Töreni, 24 Mart’ta 51. İstanbul Mücevher Fuarı’nda gerçekleştirildi. İstanbul Fuar Merkezi’ndeki törene Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Mustafa Kamar ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile ödüle layık görülen firmalar katıldı.

• “Altından Mamul Mücevherat” kategorisinde Ahlatçı Kuyumculuk birinci olurken bu grupta Arpaş ikinci ve Elit İstanbul Altın & Gümüş üçüncü oldu.

• “Pırlantalı Mücevherat” kategorisinde birinciliği Zen Pırlanta kazanırken bu grupta ikinciliği On Mücevherat, üçüncülüğü de Ororia Dış Ticaret kazandı.

• “Gümüşten Mamul Mücevherat” kategorisinde ise Onur Kardeşler Kuyumculuk birinci olurken bu grupta İpek Yolu Taşlar ve Kuyumculuk ikinci ve Petek Gümüş de üçüncü oldu.

• “Bijuteri” kategorisinde de birinciliği Eylül Bijuteri kazanırken bu grupta ikinciliği Begüm Khan Mücevher, üçüncülüğü de Antik İstanbul Gümüş kazandı.

En İyi Mücevher Markaları bizimle… Siz de hemen buradan katılın…

Zen Pırlanta, 2021 yılı Pırlantalı Mücevher İhracatı Lideri Oldu

Türkiye’nin en büyük pırlanta perakendecisi Zen Pırlanta, aynı zamanda son 10 yıldır pırlantalı mücevherde ihracat lideri. Sektörün pırlantalı mücevher ihracatının yarısını tek başına gerçekleştiren Zen, 2021 yılında da ihracat lideri seçildi.

Zen Pırlanta, bu yıl 51’inci kez kapılarını açan İstanbul Mücevher Fuarı kapsamında gerçekleştirilen İhracatın Liderleri Ödül Töreni’nde ödülünü aldı.

Zen Pırlanta, 2021 yılı Pırlantalı Mücevher İhracatı Lideri Oldu
Zen Pırlanta, 2021 yılı Pırlantalı Mücevher İhracatı Lideri Oldu

Zen Pırlanta, İstanbul Mücevher Fuarı’na 17 karat Tektaş Yüzük ile Katıldı
Dünyaca ünlü pırlanta markası Forevermark’ın Türkiye’deki tek lisanslı mücevhercisi Zen Pırlanta, bu yılki fuara 10 milyon TL değere sahip 17 karat büyüklüğündeki pırlanta Zentaş yüzük ile katıldı. Bunun yanı sıra Zen Pırlanta, kadın ve erkeklere yönelik mücevherleriyle fuara damga vurdu.

En İyi Mücevher Markaları hakkında son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

Şubat Ayında %59 Artışla 489,2 Milyon Dolar Mücevher İhracatı Gerçekleşti

Mücevher İhracatçıları Birliği, 2022 yılı Şubat ayına ilişkin mücevher ihracatı rakamlarını açıkladı. Buna göre TİM verileri baz alınarak 2022 yılı Şubat ayında bir önceki yılını aynı ayına göre %59 artışla 489 milyon 249 bin 996 dolar mücevher ihracatı gerçekleştirildi.
Böylelikle yılın ilk 2 ayında geçen senenin aynı dönemine göre %32,76 artışla 848 milyon, 683 bin 696 dolar mücevher ihracatına imza atıldı.

Ocak ve Şubat aylarına bakıldığında ayında en çok mücevher ihracatı yapılan ülke Amerika Birleşik Devletleri olurken bu ülkeyi Birleşik Arap Emirlikleri ve Hong Kong takip etti.

Kaynak: Manifesto Pr Ajansı

En İyi Mücevher Markaları, Markalar dizinimizde.. Siz de hemen katılın.

8 kilogram saf altından yapılan Sultan Alp Arslan’ın miğferi İstanbul Jewelry Show’da sergilendi

Sultan Alp Arslan’ın miğferi İstanbul Jewelry Show’da sergilendi
8 kilogram saf altından yapılan Sultan Alp Arslan’ın miğferi İstanbul Jewelry Show’da sergilendi

Ahlatcı Kuyumculuk, 24 Mart tarihinde ziyaretçilere kapılarını açan İstanbul Jewelry Show’da yerini aldı. Bu fuara özel olarak hazırlanan Büyük Selçuklu İmparatorluğu’nun ikinci Sultanı Alp Arslan’ın 8 kilogram saf altından yapılan miğferi fuarda görücüye çıktı. Yapım aşaması 34 gün süren ve yaklaşık değeri 3.5 milyon TL olan bu özel parça, fuar ziyaretçileri tarafından büyük ilgi gördü.

Kaynak: Ahlatcı Kuyumculuk

KAD-SİS İstanbul Jewelry Show’da Vatandaşla Buluştu
KAD-SİS İstanbul Jewelry Show’da Vatandaşla Buluştu

KAD-SİS İstanbul Jewelry Show’da Vatandaşla Buluştu

Türkiye’deki ilk, tek ve yaşayan Kuyumcu Altın Değerleme Sistemi KAD-SİS’in fikir sahibi, dünyanın kapasite açısından 2. büyük rafinerisi, 2021 kuyum sektörü Türkiye ihracat 1.si İstanbul Altın Rafinerisi (İAR), 24-27 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen İstanbul Jewelry Show’a katıldı. İstanbul Altın Rafinerisi, yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılmasında kuyumcunun da dahil edildiği Türkiye’nin ilk ve tek modeli KAD-SİS’i, İstanbul Jewelry Show’da paydaş ve vatandaşlarla buluşturdu. Katılımın oldukça yoğun seyrettiği fuarın ilk gününde geliştirdikleri model hakkında detaylı bilgiler paylaşan İstanbul Altın Rafinerisi CEO’su Ayşen Esen, “KAD-SİS; iki yıldır hukuki, teknik ve yazılım altyapısıyla aktif olarak çalışan 60 ilde 180 Altın Değerleme Noktası sayesinde ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 90’nına hitap eden ve başarı ile uygulanan bir sistemdir.” dedi.

Kaynak: KAD-SİS

Roberto Bravo’nun marka yüzü Gökçe Bahadır
Roberto Bravo’nun marka yüzü Gökçe Bahadır

Roberto Bravo, Tüm Kadınların Eşsizliğine ve Güzelliğine “Bravo” Diyor

Sıra dışı hikâyeleri ve doğanın renklerinden ilham alan tasarımlarıyla öne çıkan Türkiye mücevher sektörünün uluslararası markalarından Roberto Bravo’nun marka yüzü Gökçe Bahadır, 51’inci kez kapılarını açan İstanbul Mücevher Fuarı kapsamında Roberto Bravo stantındaydı.

Kaynak: Roberto Bravo

Atasay’ın 10 kilo ağırlığındaki altın zincir tasarımı İstanbul Jewelry Show’da sergilendi

Mücevherat sektöründe 85’inci yılını kutlayan Atasay, İstanbul Jewelry Show’da sergilediği 4 metre uzunluğunda ve 10 kilo ağırlığındaki altın zincir tasarımıyla fuarın ilk gününde ilgi odağı oldu. Atasay’ın 12 kişilik bir ekip ile 1 ayda fuar için özel olarak tasarladığı zincir, bu topraklardan doğan şirketin köklerine, çalışanlarına ve müşterilerine bağlılığını temsil etmesi açısından özel bir anlam taşıyor.

Bu yıl başarılı oyuncu Hande Erçel’in marka elçiliğinde, “Herkes kendi tarzına göre takılır ama her yerde Atasay takılır” diyen Atasay, fuar aracılığıyla herkesin kendinden bir şeyler bulacağı ürünlerini geniş bir fiyat yelpazesinde sektör profesyonelleriyle buluşturuyor.

Atasay’ın 10 kilo ağırlığındaki altın zincir tasarımı
Atasay’ın 10 kilo ağırlığındaki altın zincir tasarımı İstanbul Jewelry Show’da sergilendi

Kaynak: Atasay Kuyumculuk

Pırlanta sektörünün öncü markası Ariş Pırlanta, İstanbul Jewelry Show Fuarı’ndaydı

Ariş Pırlanta, oldukça ses getiren Habbe Koleksiyonu’nun yanında elmas, sembol ve baget yüzük gibi birçok etkileyici tasarımlarının yer aldığı koleksiyonlarını mücevher severlerin ve sektörde yer alan profesyonellerin beğenisine sundu.

Pırlanta sektörünün öncü markası Ariş Pırlanta
Pırlanta sektörünün öncü markası Ariş Pırlanta

Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Güzeliş, Ariş Pırlanta’nın 2022 yılında hem yurtiçinde hem yurtdışında perakende ağını genişleteceğini belirtti.

Dünya markası olmayı hedefleyen Ariş Pırlanta, yurtdışında ve yurtiçinde yeni pazarlara yönelik çalışmalarını sürdürürken, marka yönetimi odaklı yatırımlarına devam ediyor. 2018 yılında başlayan yeniden yapılanma sürecinde yepyeni konseptiyle köklü geçmişi gelecekle buluşturan Ariş Pırlanta, dijitalleşme ve tasarım alanlarında da çalışmalarını da sürdürüyor. 2021 yılında reklam ve tanıtım atağıyla da dikkat çeken Ariş Pırlanta, televizyon dünyasının en çok seyredilenleri arasında yer alan, bu yıl da devam eden Camdaki Kız ve Sadakatsiz dizilerinin ana sponsoru oldu.

Güzeliş, normalleşme dönemi ile birlikte geçen yıldan itibaren yurtdışında Las Vegas, Inhorgenta, Miami, mücevher fuarları ile yurtiçinde Ekim ayında Istanbul Jewelery Show ile Ocak ayında Antalya fuarına katıldıklarını belirtti.

Dünya markası olmayı hedefleyen Ariş Pırlanta
Dünya markası olmayı hedefleyen Ariş Pırlanta

Kaynak: Ariş Pırlanta

Scroll to Top