Istanbul Jewelry Show 2023, mücevher sektörünün trendlerini belirleyecek.

Istanbul Jewelry Show 2023

Istanbul Jewelry Show 2023, mücevher sektörünün trendlerini belirleyecek.

Mücevher Sektörünün Trendleri İstanbul’da Belli Oluyor

Dünyanın en büyük beş mücevher fuarı arasında yer alan Istanbul Jewelry Show, 16-19 Mart2023 tarihleri arasında 53. kez İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. Fuar, Mücevher İhracatçıları Birliği’nin desteğiyle sanatın ilham veren yönünü ortaya koyan “Art for Jewellery – Inspiration Hub” etkinliğine de ev sahipliği yapacak. Etkinlikle eş zamanlı olarak, Istanbul Jewelry Show tarafından, mücevher sektörüne bilgi akışı ve gelişimine katkı sağlamak amacıyla dünyanın 1numaralı trend öngörü firması WGSN’i seminer ve içerik partneri olarak ilk kez ağırlayacak. Yapılacak seminerde; mücevher sektörüne dair trendler ve öngörüler sektör temsilcilerine sunulacak.

Mücevher Sektörünün Trendleri İstanbul’da Belli Oluyor

Dünyanın önde gelen uluslararası mücevher fuarı Istanbul Jewelry Show, 16-19 Mart 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde 140’dan fazla ülkeden 40.000 mücevher alıcısını ağırlamaya hazırlanıyor. Yılda iki defa Informa Markets tarafından düzenlenen fuar, fuarda katılımcılar tarafından sergilenen ürünleri kadar eş zamanlı etkinlikleri ile de sektörün buluşma noktası oluyor.

İlk kez Ekim 2022 fuarında Mücevher İhracatçıları Birliği ve IstanbulJewelry Show desteğiyle düzenlenen “Art for Jewellery – Inspiration Hub” bu yılda sanat ve mücevheri bir araya getirmeye hazırlanıyor. Etkinlikte aynı zamanda dünyanın 1 numaralı trend öngörü firması WGSN tarafından ilk defa bir seminer gerçekleştirilecek. Seminer kapsamında mücevher sektöründeki son trendler açıklanırken, yerli ve yabancı katılımcıların büyük bir ilgi göstermesi bekleniyor.

Kaynak: Istanbul Jewelry Show

Çilek Konsept ürünleri Istanbul Jewelry Show’da sergilenecek

her ana değer katar” mottosuyla hizmet veren Çilek Konsept, birbirinden eşsiz ürünlerini, bu yıl 52.’si düzenlenecek Istanbul Jewelry Show’da sergileyecek. 16-19 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek fuar, sektörden binlerce markaya da ev sahipliği yapacak.

Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerinde her yaşa ve zevke özel ürünler sunmak adına hizmet veren Çilek Konsept, geleneksel çizgilerini koruyarak ortaya çıkardığı tasarım çeşitliliği ve üretim gücü ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

Tasarımlarıyla göz kamaştıran Çilek Konsept, bu yıl da binlerce yerli ve yabancı mücevher firmasına ev sahipliği yapacak, mücevher sektörünün bölgedeki en önemli fuarı olarak bilinen Istanbul Jewelry Show’da ürünlerini sergilemeye hazırlanıyor.

Uygun fiyat ve yenilikçi anlayışının yanı sıra, #heranadeğerkatar mottosuyla ilerleyen Çilek Konsept, tüm misafirlerini 16-19 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek bu unutulmaz deneyime davet ediyor. Çilek Konsept’in eşsiz ürünlerini sergileyeceği Hall 4 – 4K25 no’lu standı ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Çilek Konsept

Zen Pırlanta, 2022 yılı “Pırlantalı Mücevher İhracatı” Şampiyonu

Türkiye’nin en büyük pırlanta perakendecisi Zen Pırlanta, Mücevher İhracatçıları Birliği’nin verilerine göre 2022 yılında pırlantalı mücevher ihracatı lideri oldu. Zen Pırlanta, geçen sene 80 milyon dolar pırlantalı mücevher ihracatına imza attı.

“Kaliteli Büyümeye Devam Ediyoruz”

Zen Pırlanta Yönetim Kurulu Başkanı Emil Güzeliş, elde edilen başarıya ilişkin olarak şunları dile getirdi: “Avrupa ve Orta Doğu’nun en büyük üretim kapasitesine sahip olan, sektörde kendi üretimini yapan tek marka olarak yılın ikinci yarısında ayda 200 bin adet pırlantalı mücevher üretebileceğimiz dünyanın en büyük pırlantalı mücevher fabrikasını açmaya hazırlanıyoruz. İhracatta büyük bir güce sahibiz, yeni fabrikamızla bu gücü daha da artıracağımıza inanıyorum. Kaliteli bir şekilde büyüyoruz, markamıza yatırım yapmaya devam ediyoruz. Mağaza ve bayi ağımızı hem yurt içinde hem de yurt dışında büyütmeyi sürdürüyoruz.

Sarı Pırlantalardan Oluşan Özel Tektaş Koleksiyonu

Zen Pırlanta, bu sene Istanbul Jewelry Show’a doğada nadir bulunan sarı pırlantalarla hazırlanmış ve fiyatları 200 bin ile 600 bin TL arasında değişen özel tektaş koleksiyonuyla katıldı. Koleksiyondaki tektaşların her biri oval, damla, zümrüt, kalp gibi farklı ve özel kesimlere sahip.  Bu özel sarı pırlantaların etrafı ise yine beyaz pırlantalarla çevreleniyor.

Kaynak: Zen Pırlanta

Ariş Pırlanta, İstanbul Jewelry Show Fuarında

16-19 Mart 2023 tarihleri arasında CNR’da gerçekleşecek İstanbul Jewelry Show’da Ariş Pırlanta, göz alıcı tasarımlarının yer aldığı birçok koleksiyonunu mücevher tutkunlarının beğenisine sunacak.

Kalite odaklı üretim anlayışı ve geniş ürün yelpazesi ile tüketicilerin en çok güvendiği ve tercih ettiği markalardan biri olan Ariş Pırlanta, 16-19 Mart 2023 tarihleri arasında İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan Jewelry Show Fuarı’nda katılıyor. Ariş Pırlanta, elmas, pırlanta, suyolu, tektaş, tamtur, sembol ve baget gibi birçok etkileyici tasarımlarının yer aldığı koleksiyonlarını mücevher tutkunlarını beğenisine sunacak.

Ariş Pırlanta, İstanbul Jewelry Show Fuarında

Mücevher Fuarı, uluslararası pazara ulaşmamız için önemli

Fuara yönelik görüşlerini aktaran Ariş Pırlanta Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Güzeliş, “Mücevher Fuar’ı sektör için önemli bir rol oynamakta. Mücevher, değerli taş, takı ve aksesuar pazarına yurtdışından da oldukça rağbet var. Ariş Pırlanta olarak mücevher tasarımlarımızı yurtiçi dışında, yurtdışından da gelen ziyaretçilerin beğenisine sunmaya devam edeceğiz

Yeni koleksiyonları ve beğenilen diğer koleksiyonlarını ziyaretçilerin beğenisine sunacak olan Ariş Pırlanta, İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi Hall 7 D10 standında yurtiçi ve yurtdışından gelen ziyaretçilerini ağırlayacak.

Kaynak: Ariş Pırlanta

Ülkemizin Dünya Mücevherciliği alanında atılımları sürmekte.

Somut Medya İnternet Reklamcılığı
Medya Sponsorluklarımız

Ülkemizde Istanbul Jewelry Show hazırlıkları olanca hızıyla devam ederken, tüm dünyada mücevher konusunda fuar çalışmaları sürmekte.

Somut Medya İnternet Reklamcılığı bünyesinde yer alan sitelerimiz bu fuarlarda Medya Sponsoru olarak iş birliği içindeler.

Mücevher İhracatçıları Birliği bir ilke imza atarak CIBJO üyesi oldu

Mücevher İhracatçıları Birliği İtalya’da düzenlenen Vicenzaoro fuarında düzenlenen imza töreni ile The World Jewellery Confederation (Dünya Mücevher Konfederasyonu) üyesi oldu. Türk Mücevher Sektörüne ihracatta büyük itibar ve katkı sağlayacak anlaşmayı, Vicenzaoro Küresel Fuarlar Direktörü Marco Carniello’nun da katıldığı törende Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Burak Yakın ile CIBJO Başkanı Gaetano Cavalieri imzaladı.

Mücevher İhracatçıları Birliği (MİB) ilk kez Dünya Mücevher Konfederasyonu gibi önemli bir uluslararası kuruluşa üye olarak Türkiye’nin küresel anlamda söz sahibi olmasını sağladı. Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Burak Yakın ile CIBJO Başkanı Gaetano Cavalieri, Vicenzaoro Küresel Fuarlar Direktörü Marco Carniello ile birlikte Türk Mücevher Sektörü açısından çok önemli bir memorandumu imzalayarak Türkiye’nin Dünya Mücevher Konfederasyonu üyelik sürecini tamamladılar. Türkiye’nin en yüksek katma değerli ihracatına imza atan Mücevher İhracatçıları Birliği bu üyelikle dünyanın mücevher sektöründe sözü geçen ülkeleri arasında yer aldı.

Mücevher İhracatçıları Birliği

İtalya’da düzenlenen Vicenzaoro Mücevher Fuarına katılan Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Burak Yakın, CIBJO üyeliğini gerçekleştiren anlaşmayı imzalarken bu anlaşmanın hem Türk Mücevher Sektörü açısından hem de CIBJO aşısından tarihi bir önemi olduğunu vurguladı. Dünyanın en önemli üretici ülkelerinden birisi olan Türkiye’nin üyeliğinin CIBJO’ya çok değerli katkılar sağlayacağını anlatan Yakın sözlerine şöyle devam etti:

“Üyeliğin ayrıca Mücevher İhracatçıları Birliği’nin, dünyadaki önemine yakışır şekilde, uluslararası standartların belirlenmesinde, tüketici güveninin sağlanmasında, sürdürülebilirlik projelerinde söz sahibi olmasında önemli bir adım olduğunu düşünüyorum. Türkiye’nin en yüksek katma değerli ihracatına sahip olan Mücevher İhracatçıları Birliği, bu üyelikle mücevher sektöründe dünyada çok daha etkin sözü geçen ülkeler arasında yerini aldı.”

CIBJO Başkanı Gaetano Cavalieri de dünya mücevher sektörünün en önemli üreticilerinden birisi olan Türkiye’nin üyeliğinin CIBJO’nun gücüne güç katacağını ve Türkiye’nin sektöre önemli katkılar sağlayacağına inandığını belirtti.

CIBJO, dünya çapında özellikle pırlanta ve değerli taşlı mücevher alışverişinde kalite ve güvenlik standartlarını belirleyen çalışmalar yapıyor. Bu nedenle CIBJO üyeliği Türk Mücevher Sektörü ürünlerine daha yüksek katma değer sağlayacak. Bir yandan da Türkiye ilk kez üyesi olduğu CIBJO sayesinde uluslararası standartların belirlenmesinde de söz sahibi olarak gücünü arttırıyor.

Kaynak: Mücevher İhracatçıları Birliği

Dünya Mücevher Konfederasyonu (CIBJO)

World Jewellery Confederation (CIBJO) ulusal mücevher ticareti organizasyonları ve önde gelen markaların üye olduğu uluslararası bir konfederasyondur. Dünya Mücevher Konfederasyonu CIBJO, dünya çapında kurumların uyumlu çalışmasını, mücevher, değerli taş ve değerli metaller endüstrisinde uluslararası işbirliğini destekleyen ve küresel ticareti ilgilendiren konularda çalışmalar yapan bir kurumdur.

CIBJO’nun yaptığı çalışmaların başında standartların, çalışma ilkelerinin ve terminolojinin uyumlu hale getirilmesi gelir. CIBJO bu çalışmalarla sektördeki tüketici güvenini korumanın yanı sıra Kurumsal Sosyal Sorumluluğu, sorumlu kaynak kullanımı ve sürdürülebilirliği teşvik etmektedir.

CIBJO, uluslararası elmas, değerli taş ve mücevher sektörlerinde Birleşmiş Milletler’den resmi danışmanlık statüsü alan tek kuruluştur.

Pırlanta Komisyonu

CIBJO bünyesinde faaliyet gösteren Pırlanta Komisyonu, pırlanta konusundaki terminolojinin belirlenmesinde rol oynar. Detaylı bilimsel çalışmalarıyla pırlanta laboratuvarlarının standartlarını koyar. Pırlanta ile ilgili Mavi Kitabın (Blue Book) güncellenmesinden sorumludur.

Renkli Taş Komisyonu

Pırlanta komisyonuna benzer renkli taş standartlarını ve terminolojisini belirler. Renkli taşlarda menşeine göre isim belirlenmesi, iyileştirmelerle ilgili kabul edilebilir- edilemez sınırlar ve işlemler, kategorilendirme çalışmaları yapılır. Renkli Taşlarla ilgili Mavi Kitabın (Blue Book) güncellenmesinden sorumludur.

Gemoloji Komisyonu

Gemoloji ve değerli taş derecelendirme laboratuvarlarının işletilmesiyle ilgili tüm konuları kapsar. Sektör standartları ve terminolojisinin Gemoloji Mavi Kitabının (Blue Book)sürdürülmesinden ve güncellenmesinden, gemoloji sektörünün en acil zorluklarıyla başa çıkmak için stratejiler geliştirilmesinden sorumludur.

Pazarlama ve Eğitim Komisyonu

Değerli taş ve mücevherlerin pazarlanmasıyla ilgili bir dizi konuyu kapsayan Pazarlama ve Eğitim Komisyonu, etik iş uygulamaları, pazarlama ve reklam stratejileri, insan kaynakları yönetimi ve sorumlu çevre politikaları ile ilgili bir dizi eğitim kılavuzu hazırlar.

Komisyon ayrıca CIBJO’nun kapsamlı Perakendeci Referans Kılavuzunun üretimini denetler ve Kuyumculuk Endüstrisi Sera Gazı Ölçüm Girişiminin yönetimini de denetler.

Değerli Madenler Komisyonu

Değerli madenlerin, alaşımların, ayar standartlarının, hallmark çalışmalarının, madencilikle ilgili standartları koyar. Değerli madenlerle ilgili (Blue Book) Mavi Kitabın güncellenmesinden sorumludur.

Sürdürebilir Kalkınma Komisyonu

Sürdürülebilir Kalkınma Komisyonu çalışmaları, doğal değerli taş ve değerli metal malzemelerinin çıkarıldığı noktadan dağıtım zinciri boyunca sorumlu bir şekilde tedarik edilmesiyle ilgili tüm konuları kapsar.

Komisyon, değer zinciri aracılığıyla sorumlu kaynak kullanımını aşılamak için tasarlanmış bir rehber belge olan Sorumlu Kaynak Kullanımı Mavi Kitabı’nın (Blue Book) sürdürülmesinden ve güncellenmesinden sorumludur.

Scroll to Top