Ana sayfa HABERLER Modern kadının ruhu Roberto Bravo Nuh’un Gemisi

Modern kadının ruhu Roberto Bravo Nuh’un Gemisi

0
Roberto Bravo Nuh’un Gemisi Koleksiyonu

Modern kadının ruhu Roberto Bravo Nuh’un Gemisi

Roberto Bravo’ nun Nuh’un Gemisi Koleksiyonu ile kadınının ruhunu ve sıra dışı tarzını gözler önüne seriyor. Kullanılan taşların ve renklerin kombinasyonu ile birbirinden farklı modelleri bir arada bulunduran Nuh’un Gemisi Koleksiyonu; şıklığını pozitif enerji ve güven duygusuyla tamamlamak isteyen kadınların tercihi.

Tanrı’nın, insan ve diğer canlıların neslinin devam etmesi için Nuh’a yapmasını emrettiği efsanevi geminin hikayesinden esinlenerek Nuh’un Gemisi Koleksiyonu’nu tasarlayan Roberto Bravo, sıra dışı tarzı ve renkleriyle kaliteden ve modadan ödün vermeyen kadınların tercihini gözler önüne seriyor.
Tasarım şıklığı ve markaya özel renklendirme teknikleri ile Nuh’un Gemisi koleksiyonuna özel alternatifler sunan Roberto Bravo, şehirli kadının ruhunu yansıtıyor.
Nuh’un Gemisi Koleksiyonu’nda bulunan pırlanta, renkli safir, sedef, mercan, mavi topaz, sitrin, smoky kuvars ve ametist gibi taşlar, her tasarımda farklı kombine ediliyor
Elişçiliği ile Moda Nuh’un Gemisi’nde bir araya geliyor.
Nuh’un Gemisi Koleksiyonu’nun, üretim sürecindeki detayları da koleksiyonun büyük bir özen ve titiz bir işçilikle ortaya çıktığını ifade ediyor. Roberto Bravo ustalığıyla işlenen sıcak mine ile hazırlanan koleksiyonda, tasarımı oluşturan her bir küçük parça için ayrı bir işlem yapılıyor. Sıcak mine, diğer tüm renklendirme tekniklerine göre uzun bir süreç gerektirirken, el işçiliğinde de önemli bir emek ve ustalık gerektiriyor.
Modern kadının ruhu Roberto Bravo’nun Nuh’un Gemisi Hikayesi:
Nuh’un Gemisi, Tevrat’ın Tekvin (Yaratılış) bölümünde anlatılan Tanrı’nın insan ve diğer canlı ırklarının devam etmesi için büyük tufandan önce Nuh’a yapmasını emrettiği efsanevi bir gemidir. Gemi Nuh’un ailesi ve dünyada bulunan diğer hayvanların korumaya alınması amacıyla hazırlanmıştır. Bu hikâye Tevrat’ın Tekvin bölümü ve Kuran’da anlatılmaktadır. 27 Nisan 2010 günü Ağrı Dağı’nda bulunduğu iddia edildi. Yaratılış efsanesine göre Tanrı, insanoğlunun sapkınlığına bir ceza vermek adına, yeryüzündeki tüm canlıları yok edeceğini söyler. Ancak Nuh inanmış biridir ve bu durum Tanrı’nın ona bir şans vermesine sebep olur. Tanrı, Nuh’a bir gemi yapmasını, yaşayan bütün hayvanlardan birer (ve bazılarından yedişer) çift almasını emreder.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz