Ana sayfa HABERLER Yılbaşına “Dünyatakıları.com” un uğurlu tasarımlarıyla girin!

Yılbaşına “Dünyatakıları.com” un uğurlu tasarımlarıyla girin!

0

Dünyatakıları.com

Binlerce yıllık dünya tarihinin hikayeli takı ve aksesuarlarının yanı sıra, günümüzün en son trendlerini yansıtan binlerce çeşit giyim, ev ve ofis aksesuarının  bir arada bulunabildiği Dünyatakıları.com’da, farklı medeniyetlerin uğuruna inandığı tasarımlar satışa çıktı…
Yayın hayatına yeni başlayan Dünyatakıları.com’da her biri alanında uzmanlaşmış Kokka, Masthev ve Kafta adına üç farklı marka yer alıyor. Kokka kategorisinde, farklı dünya kültürlerinin hikayeli takıları esasına saygılı bir anlayışla tasarlanıp üretilirken; Masthev kategorisinde çağdaş çizgi mottosuyla takı ve aksesuarlar; Kafta kategorisinde ise ev veya ofiste kullanabilecek sanatsal obje ve aksesuarlar yer alıyor.
Dünyatakıları.com, kendi markalarının dışında ülkemizin ve dünyanın özel tasarımcı ve markalarını da konuk ederek giyiminizde, evinizde ve ofisinizde tarzınızı yansıtabileceğiniz, fark yaratabileceğiniz pek çok farklı aksesuar alternatifi sunuyor.
Yeni yıla uğurlu olduğuna inanılan farklı motiflerle girmek isteyenler için tasarlanan buffalo kemik kolye, süryani nazar boncuğu kolye, turkuaz nal kolye, baykuş kolye, gümüş nal kolye, nazar boncuğu kol düğmesi gibi tasarımlar cazip fiyat avantajı ile satışa çıktı.
BUFFALO KEMİK KOLYE
Afrika’da takı kullanma kültürü yaklaşık 75 bin yıl öncesine dayanır ve önemli bir ritüel- iletişim aracıdır. Hepsi ayrı bir hikaye anlatır. Genellikle doğal ve organik malzeme kullanılarak, doğadan toplanan parçalarla üretilir, maharetli ellerde şekillenir… Kolye, Kenya’daki kabilelerde ahşap yontan usta ellerde şekillenip, Kokka yorumuyla tamamlanıp boynunuza taşınıyor…  % 100 doğal Türk derisi, ahşap ve Buffalo kemiği… El yapımıdır.
SÜRYANİ NAZAR BONCUĞU KOLYE
İnsanlık tarihi boyunca, her kültürde ve dinsel inançta göz figürü kötülükleri savan güçlü bir tılsım olarak kabul edilmiştir. Süryaniler de, kendilerini nazara ve kötülüklere karşı korumak için gözü temsil eden delikli  firuze taşını kullanmışlardır… Uğur getirdiğine de inanılır. Kolye, 925 ayar gümüş uç, kapama, % 100 doğal Türk derisi ve el yapımı cam boncuk kullanılarak tasarlanmıştır…
TURKUAZ NAL KOLYE
Her çağda, her toplumda insanlar kötülüklerden, olumsuzluklardan korunmak ve onları uzaklaştırmak için çeşitli nesneleri uğurlu addetmişlerdir. At nalı da bunlardan biridir. Demirin keşfiyle beraber insanlar onun tanrılar tarafından, büyücüler ve şeytanlara karşı gönderilmiş bir güç olduğuna inandılar. At nalının ne şekilde asılması gerektiğine dair farklı inanışlar vardır.
Dünyatakıları.com
Bir inanış; iyi şansın uçlarından aşağı süzülüp gitmemesi için at nalının kapının tam üzerinde ve uçları yukarı bakacak şekilde olması gerektiğidir. Diğer bir inanış; nalın uçlarının aşağıya doğru olması gerektiğine, çünkü iyi şansın, süzülerek evin içini doldurması gerektiğine inanırlar.  At nalını geceleri uykularında kabus görmemek için yatak odalarına asanlar da vardır. Dünya uğurları koleksiyonunun bir parçası olan kolye; altın kaplama, inci ve turkuaz kullanılarak tasarlanmıştır…

Yılbaşına “Dünyatakıları.com” un uğurlu tasarımlarıyla girin!

Dünyatakıları.com

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz