Takı ve aksesuar modası ….

Takı ve aksesuar hayatımızda bir çok yerde kullanılan aksesuarlardan ibarettir.

Yüz yıllardır takı hayatımızda gösterişi ve şıklığı hayatımıza sunar. Ufak bir yanlış anlaşılma vardır bu da takıyı sadece kadınların kullanması gibi görülür. Ama bu yanlıştır günlük hayatta kullandığımız kol saati bile bir aksesuar yani takı değil midir ?

taki-ve-aksesuar-modasi-3

Yüz yıllardır kullanılan bu aksesuar günümüzde yani 2015 senesinin kış ve son bahar aylarında bizi daha çok ilgilendireceğe benziyor.

Takı ve aksesuar modası

Bu sene takı tasarımcılarının ve modacılarının ”choker” kolye tarzının çok tutulmasını beklediğini söyleyebiliriz.

Altın gümüş pırlanta bu materyaller insanların her zaman ilgisini çektiği bilinir. Bu materyallerin takılarda kullanılması da oldukça rağbet gösterdiği için takılarda bu yüzden hayatımızda çok rastlarız.

Bilirsiniz ki son bahar kış ayları insanlar için soğuk aylar olarak nitelendirilir. Bu soğuk aylardada insanlar ceket mont tarzı kalın kıyafetler giymek zorundadır. Peki bu kalın kıyafetleri giyince taktığımız takılar nasıl görünecek ?

Takı tasarımcıları ve uzmanları bu konuda kış aylarında büyük takılar yapmaya üretmeye özen gösterirler bu sorunu böyle çözmeyi planlamışlardır. 2014 yılında moda ve ilgi çekici olan turkuaz ve mavi renk tonları 2015 yılında da takı modasındaki hakimiyetini sürdürüyor.

Altından bahsedersek de ikibin yıldan beri bizim için vazgeçilmez olmaya devam ediyor. Yüzük konusuna gelirsek de yüzük her mevsim boyunca kullanabilirliğini koruyor.

Bu sezon takı ve aksesuar kullananların yeni alternatiflerede yer olacağı düşünülüyor. Örnek verecek olursak kolye yerine boyun şalı, kurdele gibi hem soğuklardan bir nebze olsa da koruyacak türden takılara yer verilebilir.

taki-ve-aksesuar-modasi-2

Ve bu sene önemli bir ayrıntı olan sırt kolyesi olarak bilinen akım yeniden hayatımıza giriyor. Tasma kolye olarak bilinen trend sezonun dikkat çeken bir takısı olarak çok tutulacağa benziyor.

Tabii konu kış ve sonbahar ise deri takılara yer vermemek mümkün değil. Deri aksesuarlar takıları etkilememekde olduğunu görebiliriz.

Deri bileklikler altın ile birlikte kullanıma sunulduğunda görsel bir ziyafet çektiğimizde doğrudur.

Etnik kolyelere gelecek olursak… Birbirinden farklı renkli tasarımlarıyla dikkat çeken sanki yaz aylarının sıcaklığını hissettiğimiz bu kolyelere yer vermemek mümkün değildir. Renkli tasarımları altın-gümüş uyumluluğu ile hayatımıza giren bu kolyeler gerçekten denemeye değer.

Ve son olarak inciler. Zarif ve ince görünüşü ile inciler bu sezonu tam anlamıyla yüksek bir rağbet görerek altın çağını yaşıyacağa benziyor.

Scroll to Top