Ana sayfa MAKALELER Crisscut Elmas Kesimi: Üstün Bir Kesim

Crisscut Elmas Kesimi: Üstün Bir Kesim

0
Crisscut Elmas Kesimi
Crisscut Elmas Kesimi: Üstün Bir Kesim
Elmaslar çoğunlukla kadınlar tarafından tercih edilen değerli taşlardır. Yüzyıllardır etrafımızdadırlar ve günümüze kadar değerleri artmaya devam etmiştir.
Işıltıları ve inanılmaz güzellikleriyle kesinlikle çok çekicidirler. İster bir küpe, ister yüzük, kolye ya da bilezik olarak kullanın zarafetleri hiç değişmez.
Elmaslar dört etkene göre değerlendirilir: Renk, berraklık, kesim ve ağırlık. Bu faktörlerin her biri taşın değerini belirler. Fakat bu dördünün içinden en zorlusu muhtemelen kesimdir.
Bunun sebebi de en pahalı elmas bile doğru kesilmediğinde değerini kaybeder. Kesim süreci taşın gerçek değerini ortaya çıkarır bu yüzden de pek çok mücevher ustası bu alanda birbirleriyle yarışır.
Kâr marjını arttırıp, rekabetçiler arasında öne çıkmak için elmas kesimleri birbirinden farklı olmalıdır. Bu piyasadaki rekabetle başa çıkmanın tek yoludur. Eşsiz bir ürün yarattığınızda rakibiniz olmamalıdır. Sizinki türünün tek örneği olmalı. İşte patentli  crisscut kesimi de bu fikirden doğmuştur.

Dünyaca ünlü Christopher Designs şirketinin kurucusu Christopher Slowinski, bu benzersiz elmas kesimini
(Crisscut Elmas Kesimi) uygulamaktadır.

New York’lu tasarımcı, iç içe geçen kesiklerle eşsiz bir çekicilik ve parlaklık sunar. Yetmiş yedi adet kesik dikdörtgen ya da sekizgen şeklinde olabilir. Her bir kesik çarpıcılığı ve parlaklığı arttırmak üzere özellikle tasarlanmıştır.
Şirket bu kesimin haklarını elinde bulunduruyor ve müseccel marka olarak hizmet veriyor.
Crisscut elmS kesimi farklı tarzlarda olabilir.
Mücevher severler zümrüt, yastık, aşer ve yuvarlak kesimleri tercih edebilir. Hepsi de maksimum seviyede renk oyunlarını ortaya çıkaracak şekilde dikkatlice kesimlerdir. Dikdörtgen crisscut 0.05’le 3 karat arasındadır ve genellikle mücevher yapımında kullanılır. Sekizgen kesim ise daha çok tektaşlarda tercih edilir. Hepsi de fevkalade bir eşsizliğe sahiptir ve saklanması gereken bir hazinedir.
Crisscut pırlantaları on yıldan fazladır piyasada. Uzun süren evlilikleri ve sonsuz aşkı temsil ettikleri için daha çok gelin mücevher takıları olarak talep görür. Firma aynı zamanda moda mücevher tasarımlarından da geniş bir yelpaze sunar.
Bu seçkin tasarımlar bugünlerde çok rağbet görüyor. Zaten müseccel marka olması ürünün yüksek kalitesi hakkında şüpheye yer bırakmıyor. Aslında günümüzde en beğenilen on tasarımdan biri.
Crisscut pırlanta en çok da ışıltıyı sevenlere hitap ediyor. Kesim tüm benliğinize cazibe katıyor. Fakat yine de değerli taş alışverişine çıkmadan önce bütçenizi gözden geçirmeniz gerekiyor. Çünkü altın veya platin gibi değerli bir metalle birleştiğinde bu taşların fiyatı çok daha fazlalaşabiliyor.
Bir parça için ne kadar bütçe ayırdığınızı belirleyin. Bu şekilde seçeneklerinizi kuyumcunuzla beraber kolaylıkla gözden geçirebilirsiniz.
Özel bir an için hediye düşünüyorsanız crisscut elmas kesimi bir pırlanta çok şık bir tercih olacaktır. Kadınlar bu taşın zarafetiyle büyülenir ve ona hayran kalır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz