Geçmişin izlerine altın dokunuş; Atasay Myras Koleksiyonu

Geçmişin izlerine altın dokunuş; Atasay Myras Koleksiyonu

Dünya mücevher modasında yeni sezonun gözdesi geometrik etkiler, altının yüksek enerjisiyle birleşerek Frig uygarlığından esinlenilen göz alıcı tasarımlardaki öncülüğünü koruyor.
Tarihi mirası dünya trendleriyle harmanlayan mükemmel tasarım anlayışıyla, geçmiş ile gelecek arasında bağ kuran ikonik mücevherler tasarlamaya devam eden Atasay Myras, “Frigya” koleksiyonundaki altın yüzükle, geometrik çizgilerin ihtişamlı dansını gözler önüne seriyor.

Antik Yunan kaynaklarında, Hititlerden sonra Demir çağında Anadolu’daki egemen güçlerden biri olarak anılan ve Batı kaynaklarında daha çok efsanevi kralları Midas’la bilinen Friglerin yazılı kaya anıtından esinlenilerek tasarlanan yüzük, üzerindeki mavi renk mineyle adeta heykelsi bir yapıta dönüşüyor. Friglerin halen tam olarak anlaşılamamış kendilerine özgü yazısından alınan detay, tasarımda yüzüğün ortasında kullanılarak tarihi çizgileri bugüne taşıyor.
subt14-atasay-myras-gecmisin-izlerine-altin-dokunus-jewelleryistanbulGeçmişin izlerine altın dokunuş; Atasay Myras Koleksiyonu
Tahta ve maden işçiliğinde ustalaşmış olan, geometrik ve stilize hayvan desenleriyle kendilerine özgü stilde bir çok seramik eserler bırakan  “Frigya Uygarlığı”, Moda Tasarımcısı Özlem Süer danışmanlığı, Özgül Sokullu koordinatörlüğü ve Arkeolog Editör Nezih Başgelen danışmanlığında hazırlanan Myras’ın “Altın Dokunuş: Frigya” koleksiyonuna ilham vererek buram buram tarih kokan ve göz kamaştıran mücevherlere dönüşüyor.
Siz de, geçmişin mirasını bugünün trendlerinde buluşturan Atasay Myras’ın Frigya koleksiyonundaki altın yüzük ve diğer eşsiz tasarımlarıyla buluşmak için en yakın Atasay mağazasına uğrayın, geçmiş uygarlıkların büyülü enerjisini üzerinizde taşıyın.
Scroll to Top