Ana sayfa MAKALELER Chanel Mücevherlerinin Büyüleyici Dünyası

Chanel Mücevherlerinin Büyüleyici Dünyası

0
Chanel mücevherleri
18 ayar beyaz altınChanel mücevherleri tasarlanırken Mademoiselle Chanel’in 1932’deki ilk mücevher koleksiyonundan esinlenilmiştir. 1988 ve 2007 yılları arasında Lorenz Baumer Chanel için High Jewelry ve Fine Jewelry olmak üzere iki koleksiyon hazırlamıştır. Bu iki koleksiyonda da Gabrielle Chanel’in daha ilk eskizlerinden esinlenmeler vardır. Aynı detaycılık, aynı sanatsal yorum Chanel markasının güçlü kimliğini yansıtmaktadır.
Chanel mücevherleri son derece seçkin, detaycı ve sanatsaldır. Göz alıcı, benzersiz aynı zamanda da geleneksel ve zamansızdır.
Koleksiyonun öne çıkan bazı parçalarını tanıyalım.
Camelia Yüzük
18 ayar beyaz altın olan bu yüzük, siyah seramik yaprakların ortasına yerleştirilmiş tek taş bir pırlantayla süslenmiştir. Ayrıca aynı şekilde tasarlanmış kolye, küpe, bilezik ve saç tokaları da mevcuttur.
Comete Kolye
Bu kolyenin tasarımında Gabrielle Chanel’in yıldızlı bir Paris gecesinden ilham aldığı söylenir. Daha sonra, “ Tüm kadınları yıldızlarla süslemek istiyorum. Her boyutta yıldızlarla!” demiştir. 1932’de Chanel benzersiz bir yıldız kolyeyle 1932’deki ilk mücevher koleksiyonunun baş parçasını yaratmıştır. Kolyenin benzersizliği kopçasız olmasından kaynaklanır ki bu da kadın boynunun zarafetini en iyi şekilde vurgulayan eşsiz ve süper şık bir tasarımdır. Paha biçilmez bir yıldızdan daha sade ve zamansız ne olabilir ki? Birçok farklı şekillerde yorumlanarak günümüze kadar ulaşan bu tasarım Chanel markasının sembollerinden biri olmuştur.
Premiere Yüzük
Premiere yüzük saf şıklığın ve zarafetin vücut bulmuş hâlidir. Pembe, sarı ve beyaz altın olarak tasarlanmış bu yüzüğün sade ya da pırlantayla bezenmiş türleri de mevcuttur. Koleksiyon Chanel’in emsalsiz imzasını taşıyan altı modelden oluşur. Yüzükleri ayrı ayrı kullanabileceğiniz gibi istediğiniz şekilde kombine ederek de kendi tarzınızı yaratabilirsiniz.
Baroque Cuff
Baroque cuff 18 ayar beyaz altın, 18 ayar sarı altın, oniks ve pırlantadan yapılmıştır. İç içe kullanılan bu üç renk pırlantanın göz alıcı parlaklığıyla birleştiğinde benzersiz bir şıklık ortaya çıkar. Aynı tasarımın minimalize edilmiş formda bir de kolyesi mevcuttur. Chanel markasının eşsiz sembolü küçük siyah elbiseyle çok rahatlıkla kombinleyerek sofistike bir şıklık yakalayabilirsiniz.
1932 Plume de Chanel
Tüy detayı Chanel dünyasına 1932’de girmiştir. Coco Chanel, kuyruklu yıldızlar, yıldızlar ve kurdelelerden oluşan ilk koleksiyonunu “Bijoux de Diamants”ı görücüye çıkarttığında parçaların biri de tüy şeklinde göz alıcı bir broştu. Günümüzde Coco Chanel’in ileri görüşlü, bağımsız ve yaratıcı ruhunu yansıtan 1932 Plum de Chanel ortaya çıkmıştır. Koleksiyonda 18 ayar sarı altından yapılmış yüzük, kolye, küpe ve kopçasız bilezik bulunmaktadır.
Ultra Collection
Ultra koleksiyonu beyaz ve siyah seramiği artistik bir yorum ve beceriyle beyaz altın ve pırlantayla birleştirerek emsalsiz bir şıklığa imza atıyor. Siyah ve beyazın yarattığı muhteşem kontrast hem sadeliği hem de kışkırtıcılığı bünyesinde barındırarak eşi görülmemiş bir çekicilik sağlıyor.
Mücevher Saatler
Coco Chanel’in limitsiz hayal gücünün eseri olan tüy, kurdele ve özellikle kamelyadan esinlenerek hazırlanmış kadınsı zarafeti vurgulayan özel iğne işi boyama tekniğiyle oluşturulan saatler şıklıklarıyla büyülüyor.
Chanel mücevherleri yıllardır eskimeyen ve değişmeyen şıklığı, zarafeti, güçlü kadını sembolize eden benzersiz ve göz alıcı tasarımlarıyla daha yıllarca kadınların parmaklarını, bileklerini, kulaklarını ve boyunlarını süslemeye devam edecek.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz