Ana sayfa HABERLER HRD Antwerp Türkiye mezunlarına sertifikalarını verdi

HRD Antwerp Türkiye mezunlarına sertifikalarını verdi

0
HRD Antwerp Türkiye

HRD Antwerp Türkiye (Elmas Yüksek Konseyi) mezunlarına, Dünya Elmas Borsaları Federasyonu (WFDB) toplantısında sertifikalarını verdi

İstanbul’da gerçekleştirilen ve dünya pırlanta sektörü vizyonu ile işbirliğinin arttırılmasının hedeflendiği Dünya Elmas Borsaları Federasyonu (WFDB) ve Uluslararası Elmas Üreticileri Birliği (IDMA) Başkanları toplantısında   dünyadaki tüm elmas borsa başkanları ve elmas üreticileri birliği başkanları bir araya gelerek sektörü değerlendirdi.
Toplantıda aynı zamanda HRD Antwerp’in (Elmas Yüksek Konseyi) mezun olan öğrencilerinden 20’sine HRD Antwerp Dünya Eğitim Müdürü Dr. Katrien De Corte tarafından sertifikaları teslim edildi.
Dünyadaki önemli elmas üreticileri birliği ve elmas borsaları federasyonunu başkanlarını bir araya getiren ve 16 – 18 Haziran 2013 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşen Dünya Elmas Borsaları Federasyonu (WFDB) ve Uluslararası Elmas Üreticileri Birliği (IDMA) Başkanları Toplantısı’na 20 ülkeden 28 borsa başkanı katılım gösterdi. Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Sn. Ali Babacan’ın da katıldığı toplantıda aynı zamanda mücevher sektörüne ve vergi politikalarına yön veren isimler de yer aldı. Türkiye elmas ve mücevher piyasaları için son derece önemli olan ve Borsa İstanbul’un organizasyonu ile gerçekleşen toplantı sponsorları arasında HRD Antwerp (Elmas Yüksek Konseyi), Mücevher İhracatçıları Birliği (JTR), Atilla Karat ve Vav Diamond yer aldı.
HRD Antwerp (Elmas Yüksek Konseyi)  elmas sektöründe standardizasyonu sağlıyor,hazırladığı raporlar ile sektöre olan güvenin devamını oluşturuyor
HRD Antwerp (Elmas Yüksek Konseyi) 1976 yılında, elmas sektörünün standardizasyonun sağlamak ve geliştirmek amacıyla kurulan ve dünya genelinde geçerliliği olan “Elmas Sertifikasyonu ve Mücevher Raporu” hazırlayan lider kuruluş olarak, elmas endüstrisi ve ticaretinin yararına ürünler ve servisler sunarak elmas profesyonellerine hizmet etmektedir.
HRD Antwerp’in (Elmas Yüksek Konseyi)  elmasların orijinalliklerini onaylamakla ve kalite karakteristiklerini tanımlamakla görevli olan Belçika’daki Elmas Laboratuvarından sonra ilk ve tek laboratuvarı Türkiye’de açılmıştır. Bugüne kadar 1000‘e varan öğrenciye eğitim veren HRD Antwerp Eğitim Departmanı, teknik eğitimleri ile temel pırlanta eğitimleri ve sertifikalı pırlanta eksperliği eğitimleri; sosyal eğitimleri ile temel mücevher satış eğitimi programı ile sektör profesyonellerine ve sektöre destek vermektedir. Son tüketicilere ve sektör profesyonellerine yönelik mücevheri güvenle almaları ve güvenle satmaları hususunda geliştirdiği bir mücevheri en ince teknik ayrıntısına kadar raporlayan HRD Antwerp  Mücevher Raporları Türkiye genelinde yaygınlaşmıştır.
HRD Antwerp (Elmas Yüksek Konseyi)  elmas eğitimleri ile sektöre katkı sağlıyor,mezun sayısı her geçen gün artıyor…
Dünyada elmas değerlendirme standartlarının geliştirilmesinde ve sertifikazisyon sürecinde en önemli kuruluşlarından biri olan HRD Antwerp (Elmas Yüksek Konseyi), dünya elmas piyasasına hem eğitim departmanı hem de sertifikasyon hizmetleri ile kazandırdığı mezun sayısını her geçen gün arttırıyor. 2008 yılından bu yana Türkiye operasyonlarını sürdüren HRD Antwerp Türkiye Ofisi şimdiye kadar verdiği 500’e yakın mezun sayısı ile Türkiye elmas piyasasındaki eğitimli iş gücüne katkı sağlamaya devam ediyor.
Dünya Elmas Borsaları Federasyonu (WFDB) ve Uluslararası Elmas Üreticileri Birliği (IDMA) Başkanları Toplantısı organizasyonu 18 Haziran Salı günü, HRD Antwerp (Elmas Yüksek Konseyi)  Dünya Eğitim Müdürü Dr. Katrien De Corte’nin katılımı ile gerçekleşen törende en başarılı 20 HRD Antwerp öğrencisi sertifikalarını alarak mezun oldu.
HRD Antwerp (Elmas Yüksek Konseyi), elmas derecelendirmesinden analizine, gemolojiden ham elmas kesimi ve mücehver tasarımına, pırlantalı mücevher satışı konularından kalifiye workshoplara ve eğitim programlarının organize edilmesine kadar, elmas ve mücevher sektörüne her anlamda eğitilmiş iş gücü kazandırıyor. HRD Antwerp (Elmas Yüksek Konseyi), bu sayede sertifikasyon hizmeti ile ticarete güven katarken sunduğu eğitimleri ile insanlara özgüven kazandırıyor ve AR-GE departmanı ile teknolojik atılımlar gerçekleştiriyor.
1976’da kurulan HRD Antwerp, yüksek kalite çözümleri, saygı gören elmas ve değerli taş laboratuvarı, yüksek seviyede ekspertiz ve deneyimi ile dünya çapında saygı gören elmas değerlendirme laboratuvarlarından biri haline gelmiştir. Elmas ve mücevher profesyonelleri için geniş bir servis ve ekipman ağı sunan HRD Antwerp, size kalitenin ve orijinalliğin güvenini verir.   
                                                                                        
HRD Antwerp değerlendirmeleri, parlatılmış pırlantaların derecelendirilmesinde standart kuralları koyan Uluslararası Elmas Konseyi (IDC) tarafından belirlenmiş ve elmas sektörünün iki büyük organizasyonu Dünya Elmas Borsaları Federasyonu (WFDB) ve Uluslararası Elmas Üreticileri Derneği tarafından kabul edilmiştir. Bu kurallar, şeffaflığı garanti eder.
HRD Antwerp, elmas sertifikalarının en son teknoloji kullanılarak verildiğini garanti eder. Sentetik ve yapısı değiştirilmiş elmasların tespit edilmesini sağlamak için, HRD Antwerp gerekli tüm ekipmanı geliştirir ve kullanır.
HRD Antwerp, Belçika’daki merkez laboratuvarı haricinde Mumbai’de elmas derecelendirme laboratuvarı ve İstanbul’da ise mücevher derecelendirme laboratuvarları ile, ayrıca Şangay, Hong Kong ve Lübnan’da temsilcilikleri ile operasyonlarını dünya çapında sürdürmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz