En İyi Mücevher Kolye

En İyi Mücevher Kolye.. Mücevher Kolye Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kadınların olmazsa olmaz ilgi alanlarından biri olan mücevher kolye, gösterişli ve çoğu zaman anlamlı parçalardır. Kıyafetlerin bir bütün halinde durmasını sağlayan, son derece zarif kolyeler, özel akşam yemeklerinin ve çeşitli davetlerin de bir parçasıdır. Kadınlar özel günlerde kendilerini daha özgüvenli hissetmek adına bu parçalardan yardım almaktadır. Yavaş yavaş pandeminin de sonlanmasıyla artan davet sayısı, kadınların en özel parçaları aramalarına yardımcı olmaktadır. 

Her geçen gün değerli taşların yontulmasıyla çeşitli takılar çıkmaktadır. Farklı renk seçenekleri ve modeller arasından kişi kendisi için en uygun olanı tercih etme şansına sahiptir. Mücevher kolye denildiğinde ilk akla gelen elmas, zümrüt ve yakut olsa da, günümüzde altından da çeşitli güzel takılar üretilmektedir. Özellikle beyaz altın çok zarif durmakta ve pek çok kadının boynuna yakışmaktadır. Çok sık tercih edildiği de ayrıca bir gerçektir. Bunun yanı sıra, eskiye nazaran sarı altın ile de çeşitli ve gösterişli parçalar çıkmaya başlamıştır. Kişilerin severek kullandıkları bu ürünler, kadınların tarzına tarz katmaktadır. Bu kadar seçenek arasında kişinin kendine yakışan, farklı parçalara ulaşmaları eskiye nazaran daha zor olmaktadır. 

Mücevher Kolye Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dışarıdan bakıldığında kolay görünse de, mücevher kolye seçmek göründüğü kadar kolay değildir. Kişilerin kendilerine en çok yakışan modeli seçmeleri için, bazı konulara dikkat etmeleri gerekir.

  • Mücevher kolyeler pahalı olmaları dolayısıyla çok sık satın alınabilecek ürünler değillerdir. Kişilerin bu anlamda sık kullandıkları giysilere en çok yakışacak olan modeller arasında bir tercih yapmaları gerekecektir. 
  • Taşların işlemesine dikkat edilmelidir. Kişi kendi boynuna en uygun olan işlemeyi tercih etmeli, taşları çabucak dökülecek modellerden uzak durmalıdır. 
  • Alınacak mücevherin renginin kişinin bedeni ve ten rengi ile bir bütün oluşturması önemlidir. Örneğin çok esmer bir ten, mavi renk bir mücevheri kaldıramayabilir. Bu seçim de doğru yapılmalıdır. 
  • Farklı model seçenekleri arasından kişi boynuna en çok yakışacak işlemeyi belirlemelidir. Ayrıca bu noktada tercih de çok önemlidir. Zarif işlemelerden hoşlanan kişilerin zarif, daha büyük ve gösterişli parçaları tercih etmek isteyenlerin ise bu yönde tercihler yapmalarında fayda vardır. 
  • Mümkünse kolye en son alınacak ürün olmalıdır. Kişi kolyeyi kombin etmek istediği parça ya da parçaları hazır ettikten sonra kolye seçtiğinde işi iyice kolaylaşmış olacaktır. 
Mücevher Kolye Seçerken

Mücevher Kolye Fiyatları

Mücevher kolye fiyatları kişilerin istedikleri parçayı, mücevherin türüne ve işlemesine göre değişiklik göstermektedir. Genellikle her bütçeye hitap edecek kolye seçenekleri mevcuttur. Kişilerin illa çok yüksek fiyatta harcamalar yapmalarına gerek olmayacaktır. Ayrıca çeşitlilik oluşturmak adına daha uygun fiyatlı parçalara yönelmek de mantıklı olabilir. Kişi kendi ihtiyacı ve bütçesi doğrultusunda alacağı parçayı belirlediğinde, daha kolay tercih yapabilme imkanına sahip olacağından, seçenekleri yavaş yavaş azaltmakta fayda olacaktır.

İlgili içeriğe göz atabilirsiniz: Hediyelik Takı ve Mücevher Tercihi

Şahane görseller için Оливия Оливия ve Martin Prieto teşekkür ederiz.

Ülkemizin ünlü mücevher markalarından bazı haberleri size iletmek isteriz.

GLAMIRA’nın muhteşem mücevherlerden oluşan yeni koleksiyonu, aşkın her halini anlatacak

65 ülkeye online mücevher satışıyla alanında ilklere imza atan GLAMIRA, ses getirecek yeni bir koleksiyona imza atıyor. 8 ülkede ofisi bulunan öncü mücevher markası GLAMIRA, “Love / Luv / verb” adını verdiği yeni koleksiyonunda insan doğasının en güçlü duygularından “aşkı” 3 farklı ruh halinde, 3 farklı ifade biçiminde yansıtıyor.  

İNSAN doğasının en güçlü duygularından biridir aşk. Sadece romantizm değil fedakarlık, güçlü bağlar, karşılıksız verme hali, saf ışıltıdır aşk. Sevgiliye, eşe, can dostlara, anneye, babaya, çocuklarına aşkla bağlanır insanoğlu. Ve onları mutlu etmek üzerine şekillenir her yaptığı. İşte bu aşk ve mutlu etme döngüsünden esinlenen GLAMIRA tasarım ekibi, yepyeni bir koleksiyon hazırladı. “Aşk” konseptindeki bu ikinci koleksiyon aşkı sadece bir duygu değil aynı zamanda bir “eylem” olarak yorumluyor. Su kadar berrak, doğa kadar rengarenk, gündoğumu gibi enerjik sevgileri yansıtan koleksiyon üç farklı temadan oluşuyor. 

Berrak renkleriyle saf aşk: “Pure” serisi
 
Karşılık beklemeden vermeyi odağına alan “Pure” temasındaki tasarımlar daha çok akışkan formlarıyla dikkat çekiyor. Ürünlerdeki beyaz altın, pırlanta ve sade renkler “net, berrak, şeffaf” haliyle güçlü ve temiz aşkı simgeliyor.   

online mücevher satışı
muhteşem mücevherler
Mücevher markası GLAMIRA

Birlikte güzeliz: “Every Colour” serisi
 
“Her birimiz ayrı bir rengiz ama sevgimizle rengarengiz” teması etrafında şekillenen göz alıcı bir seri: Every Colour. Çarpıcı şekillerin eşsiz mücevherlere dönüştüğü tasarımlarda elbette renkler ön planda. Koleksiyon, sevdiği kişinin her halinde ayrı bir renk keşfeden, hayatı sadece siyah ve beyazdan ibaret kabul etmeyen aşıklara ithaf ediliyor. Renkli değerli taşlar ve rengarenk mineler ile harmanlanan modeller dikkat çekiyor. 

Sevginden vazgeçme: “Fearless” serisi
 
Farklılıkların aşka engel olmaması gerektiğini, olamayacağını odağına alan muhteşem bir seri Fearless… “Aşkın yaşı, dini, dili, ırkı yoktur” diyenlere, aşkın sınırları aşan korkusuzluğuna güç katan tasarımlar bu seride öne çıkıyor. Risk almayı seven, cesur, korkusuz, kendi gibi olmayı seçen aşklara ve aşıklara hitap eden modellerde keskin hatlar ve renkler ön planda. 

65’ten fazla ülkede online olarak satışa çıkan bu serideki ürünler de yine GLAMIRA’nın tüm tasarımları gibi renginden ebadına kadar birçok ayrıntısıyla kişiselleştirilebiliyor. 

Kaynak: GLAMIRA

Artun Kis, “Concordia” koleksiyonuyla anın şıklık ve zarafetini yakalamak isteyen kadınların beğenisini kazanıyor.

Zamansız tasarımlarıyla mücevher tutkunlarının beğenisini kazanan Artun Kis, “Concordia” koleksiyonuyla anın şıklık ve zarafetini yakalamak isteyen kadınların beğenisini kazanıyor.

Özgün tasarımları ile iddialı, zarif görünümü ile her ana uyum sağlayabilen özel parçalardan oluşan “Concordia” koleksiyonu, Artun Kis’in yaratıcı tasarımlarıyla bir sanat eserinin izlerini, zarafetin simgesi olan bileklerden narin parmaklara, incelikle süzülen boyunlardan ahengi yaratan kulaklara taşıyor. Günlük yaşamın vazgeçilmezi olan “Concordia” koleksiyonu, rahat ve şık kıyafetlere tamamlayıcı bir dokunuş sunarak, mücevher tutkunu kadınların ruhuna hitap ediyor.

mücevher tutkunlarının beğenisini kazanan Artun Kis
Artun Kis Concordia koleksiyonu
“Kis” imzalı “Concordia” koleksiyonu
artun kis mücevher kolye

“Kis” imzalı “Concordia” koleksiyonu, pırlanta taşlarının doğal güzelliğiyle günlük hayatın sıradanlığına ışıltı katıyor. Artun Kis’in “Concordia” koleksiyonunda yer alan tasarımlar bazen iş sonrası gidilen bir kafede, bazen de hafta sonu çıkılan akşam yemeğinde abartısız ama zarif bir şekilde kıyafete eşlik ediyor. “Concordia” koleksiyonunda, ilhamını her ana uyumundan alan özel tasarımlar mücevher tutkunlarıyla buluşurken, usta ellerde karşılığını bulan değerli taşlar, kendi tarzlarını pırlantanın en doğal hâliyle birleştirmek isteyen kadınlara takının ötesinde bir uyum vadediyor.

Geçici yeniliklerin ötesinde tasarımlar yapan Artun Kis, bütün koleksiyonlarında kadınların kişiliğini, yaşam tarzını ve ruhunu taşlara işlerken, “Concordia” koleksiyonunda esintili bir havanın hafifliği değerli taşlara dokunuyor. Bu koleksiyon, konforundan vazgeçmeden zarafetini korumak isteyen kadınlar tarafından tercih edilirken, “Concordia” koleksiyonunda yer alan tasarımların en göz alıcı özelliği orada olduğunu göstermek için çırpınmadan, varlığını doğal bir güzellikle sunmaları oluyor.

Yarım asırlık tecrübesiyle yaratıcılığı buluşturan Artun Kis, pırlanta taşlarını üstün işçilikle işleyip, en üst seviyede müşteri hizmeti anlayışını ortaya koyduğu atölye ve mağazalarında mücevher severlerin beğenisine sunuluyor.

Kaynak: Artun Kis

Scroll to Top