Bayanlar için nişan yüzüğü almanın püf noktaları

Sevgiliniz için seveceği nişan yüzüğü almanın püf noktaları

Bayanlar için nişan yüzüğü gümüş, altın ya da diğer değerli metallerden oluşur ve ayrıca bayan nişan yüzükleri normalde 1/5-5 karat pırlanta içerir. Doğru yüzüğü seçmek nişanlınızın kişiliğini, tercihlerini ve parmağının kalınlığını bilmek gerekir.
Sevdiğiniz biri için nişan yüzüğü satın almak büyük çaba gerektirir, özellikle nişanlınız size detaylar hakkında ipuçları vermiyorsa. Ancak önceden bildiğiniz birkaç bilgi sayesinde güzel bir yüzük almanız mümkün. Bu makalede sevdiğiniz için nişan yüzüğü almanız için faydalı bilgiler bulabilirsiniz. Bu bilgiler aşağıda bulunmaktadır.
Doğru boyutta bir yüzük seçmek
Öncelikle, doğru boyutta bir yüzük almanız çok önemli. Bayanlar için olan nişan yüzüklerinin boyutu erkeklerin nişan yüzüklerinin boyutlarıyla aynı taktikleri kullanarak seçilir, ancak nişanlınızın parmak boyutunu bilmiyorsanız bu da size yardımcı olmaz. Eğer onun hangi boyutu kullandığını da sorabilirsiniz, ancak sevgiliniz çok şüphelenebilir, ya da kullandığı önceki yüzüklerin boyuyuna bakabilirsiniz, böylece kuyumcu size boyutu ayarlamakta yardımcı olabilir. Diğer bi seçenek ise, bunun olabilirliği daha düşük, sevgilinizin parmağını ölçebilirsiniz ve bunu daha sonra yüzük boyutuna dönüştürebilirsiniz. Eğer neden ölçtüğünüzü sorarsa da, ona eldiven aldığınızı söyleyebilirsiniz.
Alerji ihtimali ve nişan yüzüğünün materyalleri
Bazı bayanlar normalde nişan yüzüklerinde kullanılan bazı metallere alerjik olabilirler. Beş bayandan bir tanesi nişan yüzüklerinde kullanılan nikele bağlı olarak alerjik reaksiyonlar oluşturur. Sevgilinizin nikel metaline alerjisi olup olmadığını öğrenmek için, bunun için nelere alerjisi olduğunu sorabilir ya da küpelerini kontrol edebilirsiniz. Eğer çelik küpeleri varsa, muhtemelen nikele alerjisi vardır. Alerjik bayanlar için hazırlanan, hipoalerjenik ya da alerjik olmayan platinyum, tungsten, seramik gibi metaller kullanarak üretilen nişan yüzükleri bulunmaktadır.
Sevgilinizin ten rengi ile uyumlu bir nişan yüzüğü seçmek
Bazı bayanlar kendi ten renkleri ile uyumlu giyinmeyi severler. En iyi yol, sevgilinizin var olan takılarına bakmaktır. Eğer gümüşse, nişan yüzüğünüzü de gümüş seçebilirsiniz, eğer altınsa, altın olanı satın alın. Bayanlar için hazırlanan nişan yüzüklerinin birçok rengi bulunmaktadır, bunun sayesinde kolaylıkla sevgilinizin ten rengine uygun olan bir nişan yüzüğü seçebilirsiniz.
Eşsiz bir yüzük mü yoksa daha geleneksel mi?
Bayan için nişan yüzüğü birçok çeşit içerir, bunlara antik tarzlı ya da nostaljik yüzüklerle birlikte modern ve stil sahibi yüzükler de bulabilirsiniz. Yüzüğü seçmeden önce sevgilinizin beğendikleri ve beğenmedikleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Geleneksel nişan yüzükleri basit altın yüzüklerden pırlantalı yüzüklere ya da beyaz altın kaplı yüzükler içerir, ancak genelde dekorasyon bazlı bazı değerli taşlar içerir.
Scroll to Top