Ana sayfa MAKALELER Tespih Modelleri

Tespih Modelleri

0
Tespih Modelleri

Tespih Modelleri

Gümüş tespihler, kehribar tespihi, oltu taşı tespihi, lületaşı tespihi diye gitmektedir. Günümüzde en çok tercih edileni ise gümüş tespih modelidir. Gümüş tespihler 925.ayar gümüş ile 1000.ayar saf gümüşten yapılmaktadır. Tespihler günümüzde hediye olarak çoğu kez tercih edilen hediye çeşitlerinin de başında gelmektedir. Özellikle kızlar erkek arkadaşlarına önemli günlerinde veya doğum günlerinde ilk hediye tercihi olarak tespihler tercih etmektedirler.

Hediye seçimi tespihler olunca, tespihlerin de birçok çeşidi mevcut olmaktadır. Bu da tespihlerin fiyatlarını ciddi ölçüde etkiler. Genelde çoğumuzun aklına bir tespihin ne kadar pahalı olacağı sorusu gelebilir. Satın almayı düşündüğünüz bir kuka tesbihi 50 ile 80 TL arasında olurken, kehribar tespihlerin modelleri ise 900 TL gibi rakamlara çıkabilmektedir. Çünkü bu tür tespihler özel işlemeli ve el yapımı kaliteli tespihlerin türleridir. Tespih fiyatları oldukça değişkenlik gösterebilir. Çok ucuz şekilde 5TL ‘ye bulabileceğiniz tespihler olurken, el yapımı ve farklı taşlar kullanılarak yapılmış tespihlere yüksek rakamlardan sahip olabilmektesiniz.
Özel yapım lületaşı tespihin modelleri veya gümüş tespihlerin modelleri tercihiniz olduğunda da yine birçok online alışveriş mağazasından bu tür ürünlere ulaşabilmektesiniz. Hediye seçiminiz tespihler ise dükkan dükkan dolaşmanıza da gerek yok… İnternet üzerinde birçok tespihin satışı yapan platform bulunmakta ve kesenize uygun fiyatlarla en güzel tespih hediyelik eşyanızı satın alabilirsiniz.

Tespih modelleri değişiklik göstermekte, bunlardan bazıları ise oltu taşı tespih, kuka tespih, gümüş tespih, ağaç tespihler, doğal taş tespihleri, zaza tesbihleri diye birçok çeşit bulunmaktadır. Ayrıca ülkemizde illere göre de yapımında değişiklik gösteren tespih türleri de bulunmaktadır. Bunun dışında namaz için tespihlerin çeşitleri de bulunmaktadır.

Babanıza veya hacılık görevini yerine getiren amcanıza de hediye olarak namazlık tespihleri hediye olarak tercih edebilmektesiniz. İnternet ortamında birçok online sitede tespih markaları bulunmakta… Güvenle alışverişlerinizi gerçekleştirebilir ve aldığınız ürünleri de kapınıza kadar getirtebilmektesiniz. En güzel hediye seçeneklerinden birisi olan tespihin modelleri ile siz de yakınlarınızı veya erkek arkadaşınızı sevindirebileceksiniz. Eğer hediye almayı düşündüğünüz kişi sizin için çok özelse, tespihinizi özel dahi yaptırabiliyorsunuz. Bu biraz pahalıya mahal olsa da, ortaya çok kaliteli ve 1. sınıf işçilik çıkabiliyor. Bu tür hizmetler veren online platformlarda ödemenizi yaptıktan sonra talep ettiğiniz tespihler yapıldıktan sonra adresinize kadar ücretsiz bir şekilde kargoyla gönderilmekte… Yapmanız gereken arama motoruna tespih modelleri veya tespih markaları yazmanız yeterli olacaktır. Karşınıza birçok güvenli alışveriş platformu çıkacak ve içlerinden birisini seçerek alışverişlere başlayabileceksiniz. Üyeliğinizi başlattıktan sonra seçtiğiniz tespihleriniz hemen paketlenir ve adresinize gönderilir. Aynı zamanda online alışveriş platformları beğenmediğiniz veya iade etmek istediğiniz tespihlerinizi de yine tereddütsüz geri almaktadırlar.
Şehir şehir gezdiğinizde de yine karşınıza birçok tespih modelleri çıkacaktır. Farklı ve özel taşlardan yapılmış tespihlerin türlerinin fiyatları da yine farklılık göstereceğini de unutmayın. Eşinize veya babanıza alabileceğiniz en güzel hediyelerin de başında gelen tespihlerin çeşitleri ile sizde sevdiklerinizi sevindirebileceksiniz. Tespihi alırken, herhangi bir ölçü vermenize de gerek yok, direkt olarak yüksek çözünürlüklü online alışveriş sitelerindeki resimlere bakarak, beğendiğiniz tespihlerin modellerini satın alabilme imkanına da sahip olmaktasınız.
Konu görseli www.kahramansilver.com sitesinden alınmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz