takı markaları

Takı Markaları En İyiler

Takı, modanın olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Takı markaları arasında bulunan en iyiler, genellikle en iyi tasarımcıların çizimlerinden doğmaktadır. En güzel ve en kaliteli takı markalarını sizler ile paylaşacağız. Bu markalar, yıllar boyu yaptıkları tasarımlar ile adlarından sık sık söz ettirmeyi başaran markalardır.

Takılar ve mücevherler bir bütün halindedir. En değerli tasarımlar, genellikle en değerli mücevherler ile süslenmektedir. Firma olarak takı ve mücevher konusunda dünyanın en iyilerini sizler için listeledik.

En İyi Takı Markaları ve Tasarım İsimleri

Okyanus incilerinden en değerli yeraltı taşlarına kadar kaliteli üretim yapan markaları sizlerle paylaşmak istiyoruz. En iyi takı markaları arasında yer alan bu markalar;

  • Piaget: Gül motifli tasarımları ile dünya genelinde başarıya ulaşmıştır. Başlangıç için öncelikli amaçları saat tasarımı olsa bile, zaman içerisinde şık ve zarif diğer takıları da üretmeye başlamıştır.
  • Tiffany: Her yaşa ve her zevke uygun ürünler sunan marka, dünyanın en bilinen ve en sevilen takı üreticileri arasında yer alıyor. Kendine özgün tasarım tarzı ve stili sayesinde hemen herkesin ilgisini çekmeyi başarıyor.
  • Buccellati: Altın işleyiş tarzı sayesinde, diğer markalar arasından kendi ismini sıyırmayı başarmıştır. Ayrıca yaptıkları tasarımların özgünlüğü ve güzelliği rakiplerinin çok üstündedir.
  • Graff: Yalnızca oldukça büyük elmaslar ile çalışmaktadırlar. Özellikle dünyanın en zengin zümrelerinde kabul görmüş bir markadır.
  • Chopard: Dünyanın hemen her yerinde saat ve mücevher severlerin bildiği bir markadır. Marka oldukça kaliteli kesilmiş taşlar ve de 18 ayar altın ile tasarım yapmaktadır. Detayları ile öne çıkmış marka olan Chopard, en ufak işçiliği bile kusursuza yakın yapabilmektedir.

En iyi takı markaları arasında yer alan bu markalar sayesinde, sizler de kendinize oldukça kaliteli takı veya saatler alabilirsiniz. Markaların çoğunun oldukça kaliteli saat modelleri de bulunmaktadır. Her ne kadar saat de bir aksesuar veya takı olarak sayılsa bile, günümüzde saat üretim ve satışının geldiği konum itibariyle, saatin ayrı bir yeri firmalar için daima olacaktır.

Takı Markaları Arasında Kalite Nasıl Anlaşılır?

Takıların hangisinin daha iyi kalitede olduğunu anlamanın birkaç yolu bulunmaktadır. Bu yollardan ilki, takı için kullanılan malzemelerin doğrudan kalitesi ve mücevherlerin saflık oranlarıdır. İkinci olarak dikkat edilmesi gerekense, değerli taşların kesimi ve işlenişidir. Takı markaları arasında yer alan ve en iyi olmaya aday olan tüm markalar, bu iki şıkkı da layığıyla yerine getirmektedirler.

Özellikle tasarımcının ustalığı, değerli taşları nasıl daha değerli hale getirebildiğiyle ölçülebilir. Bazı ince işçilikler için öncesinde yıllarca çalışma ve pratik gerekebilir. Kim bilir şimdinin en ünlü tasarımcıları, yıllar önce kaç tane değerli taşı mahvetmiş olabilirler.

Takı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Takı satın alma işlemi yapmadan önce, parçanın ince işçiliklerine daha fazla dikkat etmelisiniz. En iyi takı markaları arasında yer alan çoğu markanın, ince işçilikleri sebebiyle o konumlarda olduğunu sizlerle paylaşmıştık.

Takı satın alırken dikkat etmeniz diğer bir unsur ise, takının sizlerin üzerinde bütünleyici etkiye sahip olmasıdır. Giydiğinizle ve de sizlerle bir bütünlük kurabileceğini düşündüğünüz takıları tercih edin. Bizlere göre en iyi giyiniş tarzı, kendinizi şık ve kaliteli biçimde en rahat yansıtabildiğiniz tarzdır.

Ayrıca, sadece yurtdışında olmamakla beraber, yurtiçinde de en iyi takı markaları mevcut. Şimdi de onlardan bazılarını sizler için anlatalım.

Yurtiçi Kusursuz Takı Markaları

Takı Markaları Zeynep Erol’la Canlanıyor

İlgi çekici ve kusursuz takılar dediğimiz zaman Zeynep Erol’un tasarlamış olduğu, mücevher modasına özgün tarzıyla yön veren tasarımları dikkat çekiyor. Daha çok günlük kullanım amacı ile ürettiği takıları, üç boyutlu bir formatta bulunuyor. Gündüzün aydınlığı ve gecenin asaletine her şekilde eşlik edebilen tasarımları hem duygusal hem de felsefi açıdan oldukça ağır basıyor.  Pırlanta, 18 ayar altın, elmas, yarı değerli taşlar ve 950 ayar gümüş kullanarak oluşturulan takılar, takı markaları arasında Zeynep Erol’un öne çıkmasını sağlıyor.

Takı Markaları En İyiler Zeynep Erol

Kısmet by Milka | Takı Markaları

Bir diğer takı markaları maddesi, Melike Karaağaçlı’dan geliyor. Yeni yıl için hazırlamış olduğu koleksiyon dışında da oldukça koleksiyonu ve tasarımı bulunan Karaağaçlı, Madonna’dan Beyonce’ye kadar pek çok dünya yıldızı tarafından seçilmiş olmanın haklı gururunu yaşıyor. Çok sevdikleri için üstlerinden bu takıları çıkartmadıklarını belirten Karaağaç, Kısmet by Milka koleksiyonu ile gözlere adeta bayram yaşatıyor.

Takı Markaları En İyiler Kısmet by Milka Karaağaç

Melis Goral Jewellery

Takı markaları arasında en iyiler kategorisinde kendine yer edinmiş bir diğer marka ise Melis Goral. Hiç kuşku yok ki kendine has tasarım anlayışı bulunan Melis Goral Jewelry, sınırlı sayıda üretilen ve ikonik hale gelmiş olan koleksiyonları ile dikkatleri üzerinde topluyor. Sevdiklerinize alabileceğiniz kalıcı hediyeler olarak da beliren tasarımlar, turkuvaz, malachite ve onyx materyallerinin pırlanta ile buluşması sonucu ortaya çıkıyor.

Takı Markaları En İyiler Melis Goral Jewelry

Renani Jewels

Takı markaları arasında son günlerde adından çokça söz ettiren bir diğer marka ise Renani Jewels oluyor. Harshit Bansal tarafından, Renani Jewels markası için tasarlanmış olan ve takılabilir bir yüzüğe en çok yerleştirilen pırlanta kategorisinde Guinness Rekorlar Kitabı’na giren yüzük, üzerindeki 12.638 pırlanta ile çok özel bir yere sahip. Paha biçilemeyen mücevherlerin adresi olan IGI (International Gemological Institute – Uluslararası Gemoloji Enstitüsü) tarafından sertifikalanmış durumda. 165gr ağırlığında olan yüzük, bu aralar tüm dikkatleri üzerine çekmiş durumda.

Takı Markaları En İyiler Renani Jewels
Scroll to Top