Son Güncelleme 2 sene önce EditörTarafından Gerçekleştirilmiştir

Tarihi milat öncesi zamanlara dayanan, kadınların mücevher merakı, günümüzde artarak ilerlemektedir. Pek çok kadın herkesin taktığı mücevherlerdense, en pahalı mücevher araması yaparak kendine uygun parçaları seçmek istemektedir. Eskiden yalnızca süs aksesuarı olarak kullanılan mücevherler, günümüzde gösterişin de bir diğer adı olmaktadır. Kadınlar mücevherler takarak kendilerini daha iyi ve özgüvenli hissetmektedir. Bu durum internet üzerindeki aramaların artış göstermesine sebebiyet vermiştir. 

Başlangıç olarak size dünyanın en pahalı bir kaç mücevheri hakkında bilgi vermek isteriz.

 • Koh-I-Noor
  Efsanevi Koh-I-Noor taşının 1300’lü yıllarda Hindistan’da çıkarıldığına inanılmaktadır. Elmas tarih boyunca Hindu, Rajput, Babür, İran, Afgan, Sih ve sert bir şekilde savaşıp elması yağmalayarak elde eden İngiliz yöneticilerine ait olmuştur. Şu anda İngiliz Kraliçesi’nin tacında bulunmaktadır.105,6 karat ağırlığında ve renksiz oval kesimlidir. Taşa paha biçilememektedir.
 • Cullinan
  1900’lü yılların başında Güney Afrika’nın Cullinan şehrinde çıkartılmış olması sebebiyle bu ismi almıştır. 3,106,75 Karat gibi inanılması güç bir ağırlığa sahip olup, çeşitli kesim ve boyutlarda taşlara ayrılmıştır. En büyük iki parça Kraliyet Mücevherlerinda bulunmakta, diğer yedi parça ise II. Elizabeth’e aittir.
 • Hope Elması
  1600’lü senelerde Hindistan’da bulunan taş, 45.52 karat ve koyu gri-mavi renklidir. Sahiplerinden birinin adından esinlenerek bu adla anılmaktadır. Bir zamanlar II. Abdülhamite de ait olan taş şu anda Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan National Museum of Natural History müzesindedir. 200-250 Milyon USD civarında değeri olduğu tahmin edilmektedir.
 • Pink Star
  1900’lü yılların saonlarında Güney Afrika’da çıkartılan Pink Star, Fancy Vivid Pink olarak derecelendirilen en büyük elmastır. 59,60 Karat ağırlığında oval şekildedir. Değerinin 71 Milyon USD olduğu tahmin edilmektedir.

En pahalı mücevher sıralamasında, ilk sıraya mavi elmas taşı yerleştirilebilir. Herkesin sahip olamayacağı kadar pahalı olan bu mücevher, dünya üzerinde çok az kadında benzerine rastlanan bir üründür. Elbette kadınların aradığı pahalı mücevherlerin, kendi bütçelerini aşmayacak şekilde olması gerekmektedir. Mavi elmas taşı ne kadar pahalı ve gösterişli bir ürün olsa da, rahatlıkla kullanılabilecek bir model de değildir. Ayrıca herkese satılmadığına da ayrıca değinmek gerekir. 

En Pahalı Mücevher
En Pahalı Mücevher Hangisidir?

En Pahalı Mücevher

Günümüzde alınabilecek en pahalı mücevher yine elmastır. Kişi daha makul ürünleri beğendiği takdirde bütçesi zorlanmadan rahatlıkla alım yapabilecektir. Zarifliği ile insan boynuna en çok yakışan, insana kendisini değerli ve bakımlı hissettiren bir üründür. Farklı renk seçenekleri mevcuttur. Kişi dilediği markadan mücevher alımı yapabilme lüksüne sahiptir. Web sitemizde farklı mücevher markaları ve ürünmleri hakkında bilgi nevcuttur.

En pahalı mücevher modelleri arasında kişi kendi zevkine uygun modelleri araştırabilir, filtrelemeler yaparak sitemizi daha rahat bir şekilde kullanabilir. Bunun yanı sıra mücevherin çeşidine göre kibar, zarif, büyük, gösterişli ve daha pek çok ürün seçeneği ile daha rahat karşılaşabilme şansına sahiptir. Özellikle hediye almak isteyen kişiler için çok daha rahat bir kullanım sağlanacaktır. Karşısındaki kişinin hangi tür mücevherlerden hoşlandığını bilen kişiler için, web sitemiz aracılığıyla hediye seçmek zahmetli değildir. Her türlü mücevher ihtiyacı için web sitemizden yararlanılarak, daha konforlu bir hediye alanı oluşturulabilir. 

Mücevher konusunda satın alma yapmadan evvel öncelikle İnternet üzerinde ön araştırma yapmanızın çok yararı olacaktır.

 • Çeşitli markaların web sitelerinde, çeşitli modellerine ait hemen her zevke ve keseye hitap eden mücevher seçenekleri mevcuttur. 
 • Kişi ürünlerin özelliklerini, fiyatlarını ve modellerini tek bir ekranda karşılaştırma şansına sahip olmaktadır. 
 • Her bütçeye hitap edecek mücevher seçenekleri mevcuttur. 
 • Güvenilir markaların web sitelerinden yapılan satın almalarda kişilerin tüm yasal hakları korunmaktadır. Bu nedenle tercih ettiğiniz mücevher markası önemlidir.
 • Kişiler ilgili mağazalardaki mücevher bilgilerine ulaşabilmektedir. Ayrıca mağazaların adres ve iletişim bilgileri de web sitelerinde mevcuttur. Kişi ilgili bayiyi arayarak, mücevherin özellikleri ve fiyatlandırması hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir. 
 • Kişiler özel günlerinde eşlerine veya yakınlarına alacakları hediyeleri tek bir kanaldan seçebilme lüksüne sahiptir.

İlgili içeriğe göz atabilirsiniz: Tarihin en değerli incisi…

Ülkemizin önde gelen mücevher markalarından bazı haberleri vererek bu yazımızı tamamlayalım.

Ariş Pırlanta yeni şubesi ile şimdi de Giresun’da!

Mücevherin öncü markası Ariş Pırlanta yeni konseptli 8. mağazasını, Giresun merkezdeki Gazi Caddesi’nde açarak perakende ağını genişletiyor.

Giresun’un önde gelen kuyumcularından Yazar Kuyumculuk ile güçlerini birleştiren Ariş Pırlanta Giresunlu pırlanta severlere merhaba dedi. Açılış için yapılan törene Belediye Başkanı Aytekin Şenliklioğlu, Ariş Pırlanta Yönetim Kurulu Üyesi Engin Güzeliş, Ariş Pırlanta Genel Müdürü Hakan Ütebay, Resul Şahin ve Hacı Osman Şahin katıldı.

Mücevherin öncü markası Ariş Pırlanta

Ülkemizde mücevher sektörünün lider firmalarından Ariş Pırlanta bir çok ilke imza atmıştır. Bunlardan bazılarını hatırlayalım.;

 • İlk fiyat deklarasyonlu katalog ve basılı tanıtım materyalleri oluşturan marka
 • Yurtdışındaki mücevher fuarında montür konusunda Türkiye’yi temsil eden ilk firma
 • İlk e-ticaret sitesini açan mücevher markası
 • İlk mücevher defilesi (Sabancı Atlı Köşk) düzenleyen mücevher markası
 • İlk kişiye özel ve inovatif koleksiyonlar (Parmak İzi, Yaprak Koleksiyonları, Saç telinin ve dişin kullanıldığı Sachi ve Dishi koleksiyonları) sunan mücevher markası
 • Pırlantalı mücevheri garantili ve sertifikalı olarak satışa sunan ve 5C kuralını uygulamaya sokan ilk marka
 • Türkiye’yi pırlantanın üstün beyazı olarak bilinen D color ile tanıştıran ilk marka.

Ünlü Yönetmen Piotr Stoklosa’nın Kadrajındaki İlk Türk Markası Kısmet By Milka Oldu!

Fransız yönetmen Stoklasa, mücevher markası Kısmet By Milka’nın aslan yüzük tasarımını hikayeleştirdiği özel çekimler sayesinde, ilk kez bir Türk markasıyla bir araya geldi.

Kısmet By Milka

Mücevher tasarımcısı Milka Karaağaçlı’nın imzasını taşıyan, dünyaca ünlü isimlerin tercih ettiği Kısmet by Milka’nın ikonik tasarımı aslan yüzük, moda dünyasının önemli yönetmenlerinden Piotr Stoklosa’nın kısa film tadındaki çekimleriyle tutkunlarını sıra dışı bir yolculuğa çıkardı.

Madonna’dan Naomi Watts’a, Britney Spears’dan Anne Hathaway’e dünyaca ünlü isimlerin takip ettiği Kısmet by Milka, Dior ve Chanel gibi moda devlerinin vazgeçemediği isim olarak bilinen Fransız yönetmen ile eşsiz bir sanatsal çalışmayı hayata geçirdi.

Kısmet by Milka’nın ikonik tasarımı aslan yüzük

Kısmet by Milka’nın kurucusu Milka Karaağaçlı’nın ilham veren aslan yüzüğünün çizim aşamasından, tasarım aşaması ve ardından son olarak gerçeğe dönüşme sürecinin hikayeselleştirildiği heyecan verici anlar çekimlerde yer aldı. Aslan yüzük ise içinde barındırdığı maneviyat derinliğiyle marka hikayesinin mutlak başarısını gözler önüne seriyor. Innerland Koleksiyonu’na ait bu eşsiz parça; aslanın alnında yer alan damlası ile tüm göz alıcılığını vurguluyor. Görkemli yelesinin her bir parçası el yapımı tel sarılı mızraklardan oluşan ve her ucunda 3 ışıltılı beyaz pırlantaların kullanıldığı aslan yüzüğün hikayesi ve ince el işçiliğiyle bir araya gelme süreci Piotr Stoklosa’nın gözüyle tekrardan hayata geçiriliyor.

Yönetmen Piotr Stoklosa, aslan yüzük üzerinden hikayeleştirdiği çekimlerde Kısmet by Milka’nın iç dünyasına giriş yapıyor. Markanın kurucusu Milka Karaağaçlı’nın İstanbul’da bulunan merkez ofisinde ve tasarım odasında başlayan bu içsel yolculuk ardından bir tasarımın ham halden somut hale geçiş yaptığı atölyesine yöneliyor. Markanın başarılı tasarımlarının ardındaki usta zanaatkarlar, yetenekli ellerini özgün yaratıcılığıyla devam ettiriyor ve el işçiliği ritüelini bu eşsiz atmosferde sunuyor. Fikir ile yola çıkılan bu yolculuğun gerçeğe dönüşme sanatı ise Milka Karaağaçlı’nın ellerinde son bularak tutkunlarını bambaşka bir serüvene sürüklüyor.

‘’ Dünyanın tanınmış moda markalarının peşinden koştuğu Stoklosa’nın ilk kez bir Türk markasıyla bir araya gelmesi oldukça heyecan verici…’’

Fransız yönetmen Piotr Stoklosa’nın çekimleri hakkında Milka Karaağaçlı şunları ifade etti ‘’ Tasarım yolculuğuma ışık tutan bu özel filmi, Fransız yönetmen Piotr Stoklosa ile çekmenin tarifsiz bir mutluluğunu yaşıyorum. Dünyanın tanınmış moda markalarının peşinden koştuğu Stoklosa’nın ilk kez bir Türk markasıyla bir araya gelmesi oldukça heyecan verici… Minimalist olarak başladığım serüvenimle manevi anlamda da benim için özel bir yeri olan aslan yüzüğün yolculuğuna şahit olmanın değeri ise paha biçilmezdi. Harika anları yansıttığımız filmimizin izleyenlere ilham vermesini diliyorum’’ dedi.

Peracas’la İncinin Asaleti

Peracas’la İncinin Asaleti

El işçiliğinin inceliğini her detayında hissettirdiği tasarımlarıyla büyülü bir yolculuğa çıkaran Peracas, bu kez incilerle taçlandırdığı tasarımlarıyla yeni bir hikaye yazıyor.

Okyanusun derinliklerinden gelen güzelliği ile her dönemde ve her yaştan kadının hayranlığını kazanan inci, Peracas’ın romantik yorumuyla gündüzden geceye kombinlerin tamamlayıcısı oluyor.

Peracas tasarımları, Türkiye’de peracas.com, Arnavutköy Showroom, Midnight Bebek, Beymen Mandarin, Maça Kızı 74 Escape ve Beymen Zorlu Center’da sergileniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz