Ana sayfa MAKALELER Saat, modern erkeğin en önemli aksesuarı

Saat, modern erkeğin en önemli aksesuarı

0
Saat, modern erkeğin en önemli aksesuarı
Saat, modern erkeğin en önemli aksesuarı

Son Güncelleme 4 sene önce EditörTarafından Gerçekleştirilmiştir

Günümüzde kadın ve erkekler için en şık ve moda olan aksesuarlardan biri kol saatidir. Ve bu pratik aksesuar insanların genel tarzları hakkında bize bilgi verir. Bu tasarımların seçebileceğimiz farklı tür ve çeşitleri de vardır; moda saatler, özel tasarım saatler ve spor saatler..
En şık ve en ünlü saat tasarımı analog olanlardır ve bunlar size içindeki akrep ve yelkovan ile zamanı gösterir. Dijital tarz saatler son derece kullanışlıdır ve bunlar daha çok spor modeller için kullanılır. Saatler üzerlerinde resim bulunan sade tasarımlardan üstü genellikle elmasla kaplı tasarımcı saatlere kadar çeşitlilik gösterirler.
Hem kadın hem de erkekler için tasarlanmış başka çekici saatler vardır. Bilezik saatler kadınların en çok tercih ettiği türdür. Bu aksesuar gece eğlenceleri ve iş yerinde kullanılabilecek en çekici ve en iyi aksesuarlardan biridir.
İlk saatler 1868 yılında Patek firması tarafından icat edilmiştir. Ve o zamanda saatler genelde kadınlar tarafından kullanılırdı. Kol saatleri kadınsı olarak nitelendirilirdi. Bundan sonra 1907 yılında bir pilot arkadaşı Louise isimli bir arkadaşından kendisi için bir saat tasarlamasını istedi ve bunun cep saatinden daha pratik olmasını söyledi. Louise kol saati fikrini buldu. Bu tasarım bir cep saatinden daha güvenilir ve kullanışlı olduğundan ordudaki askerler tarafından kullanılmıştır. Ve kısa bir süre sonra erkekler için tasarlanan kol saatleri sosyal olarak kabul görmeye başladı.
Ünlüler ve yıldızlar saat almayı gerçekten seviyorlar ve bunlara bir servet harcıyorlar. Saat sadece bir aksesuar değildir aynı zamanda kişinin stili  hakkında bilgi verir.
Modern erkeğin en önemli aksesuarı olan kol saatlerinin erkekler için en ayırt edici özelliği zaman göstermesi değil , diğer özellikleridir.
Saatinizin neler yapabildiği ve özelliklerini mutlaka bilmeniz gerekir. Takvim ve saat olarak değişik zaman dilimlerine uyarlanabilir, bazı saatler en ileri GPS teknoloji içerebilir ve size yol boyunca rehberlik eder. Başka saatler de sizin hareketlerinizi algılayabilir ve spor yaparken kalp atışlarınızı denetler. Saatlerin en manidar yanı ise , çoğunlukla özelliklerinden ötürü değil yalnızca çekiciliklerinden ve tasarım güzelliklerinden ötürü satılmasıdır. Günümüzde modern erkeğin en önemli aksesuarı olarak tasarlanan bir çok tasarımcı saati mevcuttur.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz