Sevgililer Günü Pırlanta Çeşitleri Sizler İçin

Sevgililer Günü için en kıymetli mücevher: Baget kesim Pırlantalar

Sevgililer Günü Pırlanta Seçenekleri…
Baget kesimler tutku ve enerjiyi sembolize eder. Bu yüzden, eğer Sevgililer Günü’nde sevgilinize romantik bir jest yapmak ve onu sevdiğinizi ifade etmek istiyorsanız bu en doğru seçim olacaktır.
Şık bir partide kullanılmak üzere mi mücevherarıyorsunuz ya da sevgiliniz için bir hediye veya müstakbel nişanlınıza yapacağınız teklif için bir yüzük, her şekilde de aramanız gereken mücevher kelimenin tam mânasıyla tüm bakışları kendine döndürecek baget kesim mücevher olmalıdır.
Baget kelimesi Fransızca’da uzun yol anlamına gelen “bague” kelimesinden gelir. Genellikle mücevherleri, en çok da küçük takıları ifade etmek için kullanılır. Baget kesim mücevherlerkeskin hatların ve geometrik şekillerin çok moda olduğu art nouveau ve art deco dönemlerinde popüler olmuştur.
Diğer pırlanta kesimlerini mutlaka siz de duymuşsunuzdur ve muhtemelen kesimin fiyat ve kaliteyi belirleyen bir faktör olduğunu biliyorsunuzdur. Baget kesim sekizgen köşeleri olan bir dikdörtgen şeklindedir. Baget kesim sıklıkla basamak veya masa kesim diye de anılır çünkü üst üste gelen basamaklar üzeri kesik bir üçgen veya piramit oluşturur ki bu da masa görünümü oluşturur.
Baget kesim pırlantalar taşa parlaklığını ve ışıltısını kazandıran 14 fasetten oluşur. Bununla beraber diğer kesimlerle karşılaştırıldığında daha az fasetaya sahip olan baget kesim son derece berrak ve temizdir. İşte “ölçülü zarafet” dedikleri  tam da budur.
Bizce buda sevgilinize tarz bir mücevher almanızın en önemli sebebidir, öyle değil mi ?
Genellikle baget kesimler mücevherlerin ya da aksesuarların orta parçası olarak tasarlanmazlar daha çok orta parçayı parlatan ve daha güzel görünmesini sağlayan kesimlerdir.
Bunun yanısıra baget kesim mücevherler aksesuar dünyasında bir geri dönüş gerçekleştirdi. Cartier, yüzük üzerine baget kesim pırlantaların yerleştirildiği baget kesim alyansı yeniden piyasaya sürdü.
Baget kesim pırlantayı kolye ucu olarak da  kullanabilirsiniz fakat sade olmasına dikkat edin zira baget kesimler ölçülü zarafet için tasarlanmışlardır elbisenizi ağırlaştırmak için değil. Baget kesim ilhamını art nouveau hareketinden aldığından elbisenizi monotonluktan şahaneliğe taşıyacak sade ama cesur bir kolyede deneyebilirsiniz. Baget kesim mücevherler resmi toplantılarda da kullanabileceğiniz parçalardır ve baget kesim bir çift küpe veya bilezikle son derece derli toplu ve zariftir, tam da  Sevgililer Günü için bir seçim,  değil mi ?
Bu kesim oldukça çok yönlüdür. Orta taş olarak kullanılabileceği gibi yanlarda da kullanılabilir. Arkadaşlarınızla dışarı çıktığınız bir Cuma gecesi sade bir blûz, dar kot ve stiletto ile  kullanabileceğiniz gibi resmi toplantılarda son derece şık bir aksesuar olarak da kullanabilirsiniz.
Sevgililer Günü Pırlanta Seçenekleri…
Scroll to Top