En İyi Takı Markaları |Dünyaca Ünlü Mücevher Markaları

En İyi Takı Markaları |Dünyaca Ünlü Mücevher Markaları

Kadınların olmazsa olmazları arasında yer alan takıların kullanımında markanın önemi gün geçtikçe artmaktadır. En iyi takı markaları yani dünyaca ünlü mücevher markaları merak edilen konular arasındadır. Kimi markalar vardır ki kolay erişimi sayesinde popüler olurlar. Uygun fiyat politikası ve şık dizaynları sayesinde ünlü olan bu takı markaları ortalama fiyata sahiptirler.

Diğer mücevher markaları ise oldukça sınırlı sayıda ve eşsiz dizaynları sayesinde seçkin müşterilere hitap etmektedirler. Sizlere kısa alt başlıklar halinde derlediğimiz en iyi takı markaları;

1-    Piaget (İsviçre)

İsviçre’den çıkan bu takı markası, dünyaca ünlü bir markadır. Markanın dünya çapında ünlü olmasının temel sebepleri arasında, eski zamanları anımsatan güçlü ve sembolik tasarımları ile keskin hatları yer almaktadır. Piaget tasarımsal olarak oldukça güzel sanatçılar ile işbirliği yaptığından olacaktır ki ortaya çıkan eserler oldukça güzeldir.

2-    Graff (Londra, Birleşik Krallık)

1960 yılında İngiltere’de kurulan bu şirketin kurucusunun ismi Laurance Graff’dır. Şirketin kurucusunun mesleği zaten kuyumculuk olduğu için şirketin başarısı, oldukça kısa bir süre içerisinde tüm Birleşik Krallığa ardından da tüm dünyaya yayılmıştır. En iyi takı markaları arasında yer alan bu marka, oldukça değerli mücevherlerden oluşan tasarımları da içerisinde barındırmaktadır.

3-    Buccellati (Milano, İtalya)

Üst düzey kaliteye sahip İtalyan altınları ile birlikte hazırlanan tasarımlara sahiptir. En iyi takı markaları arasında kesinlikle yer almayı hakkeden bu şirket 1919 yılında İtalya’nın Milano kentinde kurulmuştur.

4-    Cartier (Paris, Fransa)

200’den fazla mağazası ile birlikte, dünyanın 125 ülkesine kaliteli takı hizmeti veren Cartier markasının kuruluşu Paris’te olmuştur. Şuan ise 3 ana merkezi var desek yeridir. Bu 3 ana merkezin birisi Paris, diğeri Londra, öteki ise New York şehrinde bulunmaktadır.

5-    Harry Winston (Cenevre, İsviçre)

1932 yılında kurulan bu muazzam şirket, zaman içerisinde kendi adını dünya çapına taşımayı başarmış ve en iyi takı markaları listemizde kendine yer bulmuş bir şirkettir. Dünyanın en ünlü mücevherleri kullanılarak tasarımlarını yapan Harry Winston şirketi, dünyada zenginlerin gözdesi halinde olan bir diğer kaliteli markadır.

6-    Bulgari (Roma, İtalya)

19.yy’ın son çeyreğinde kurulan şirketin tam kuruluş tarihi 1884 yılıdır. Şirket daima en değerli mücevherleri kullanırken, kullandığı altında 18 ayardır. Şirket tasarımları ile birlikte neredeyse 150 yıldır dünyanın en iyi takı markaları arasında isminden sık sık söz ettirmektedir.

7-    Van Cleef & Arpels (Paris, Fransa)

1896 yılında kurulan şirketin parfümleri ve takıları dünya genelinde üne sahiptir. Şirketin uluslararası üne sahip olmasında, üretimini yaptığı değerli takılar ve güzel parfümler bulunmaktadır. Ayrıca bu konularda Paris’in dünya üzerinde ki etkisini konuşmamıza gerek bile olmadığını düşünüyoruz. Paris’te ayakta kalmayı ve Paris’e gelen ziyaretçiler tarafından sevilmeyi başaran bir marka, yüksek ihtimalle dünyada da sevilecektir. En iyi takı markaları arasından sizlere 7 tanesini ve kuruldukları yerleri listeledik.

Takılar hakkında olan bilginizi arttırmak ve daha fazla takı modeli öğrenmek adına, sitemizdeki haberler ve makaleler kategorilerimizi takip edebilirsiniz.

Scroll to Top