Ana sayfa MAKALELER Altın Gram Altın Fiyatı |2021 Güncel

Gram Altın Fiyatı |2021 Güncel

0
gram altın fiyatı
gram altın fiyatı

Gram altının ne kadara mal olduğunu merak ediyorsanız, yazımızın tamamını okuyarak, dünden bugüne gram altının fiyatını öğrenebilirsiniz. Gram altın fiyatı herkesi şok edecek biçimde son aylarda yükselmiş, ardından beklenmedik biçimde düşüşe geçmiştir.

Bu beklenmedik yükseliş ve de beklenmedik düşüşü, Covid-19 Pandemi sürecine bağlamak mümkündür. Korona geldiğinden beri, dünya üzerinde son 100 yıl içerisinde doğan hiç kimsenin deneyimlemediği olaylar gerçekleşmiştir. Güncel gram altın fiyatı üzerinde olan değişiklikler de, daha önce deneyimlemediğimiz cinstendir.

Alışılmadık bu süre zarfı geçene kadar, gerek borsa gerekse altın fiyatlarında sürekli artış veya azalış dalgalanması olabileceğini aklınızdan çıkarmadan hareket etmelisiniz. Bu dönemlerde gün içerisinde yapacağınız analizlerden bile oldukça karlı çıkabilir veya zararınızın önüne geçebilirsiniz.

Gram Altın Fiyatı Düştü Mü?

Merkez Bankası tarafından verilen faiz kararı, düşüşe geçen altının değerini, tekrardan yükseltmeyi başardı. Gram altının değeri, beklenmedik şekilde yükselme gösterirken, çoğu vatandaş elinde avcunda ne varsa altına yatırmıştı. Gram altın fiyatı düşüşe geçtiği anda, vatandaşların bazıları arasında panik ortamı oluştu.

Panik ortamı oluşan kesim, altınlarını hemen elinden çıkarttı. Kimileri, altının bu dengesiz artıp azalmasından dolayı zarar bile etti. Fakat sabırlı olanlar, halen kar etmeye devam ediyorlar. Kasım ayında açıklanan faiz kararının ardından, altın fiyatları tekrardan yükselişe geçti.

Güncel gram altın fiyatı Aralık 2020 itibariyle yaklaşık olarak 465 TL ile 475 TL arasında seyretmektedir. 13 Aralık 2020 saat 17:00 itibariyle, gram altın neredeyse tamı tamına 465 TL’dir.

Gram altına yatırım yapan kimseler, altın fiyatları tahmininin yer aldığı “Altın Fiyatları 2021” konu başlıklı metnimizi inceleyebilirler.

Gram Altın Fiyatı Sabitlenir Mi?

Vatandaşın kafasında bulunan bir diğer soru, gram altın sabitlenir mi? Sorusudur. Bu soruya verilecek cevap, geçmişten günümüze gelen altın fiyatları ve değişimlerinin sonrasında, hayır olacaktır. Gram altın fiyatı sabitlenmesi, imkansıza çok yakın bir ihtimaldir.

Altını yaşayan bir organizma olarak hayal etmeyi başarırsanız sabit kalamayacağını anlarsınız. Yaşayan bir organizma olarak benzetmemizin sebebi de, altın pazarının sürekli olarak alım ve satım gibi işlemler ile 7/24 Global olarak etkileşim halinde olmasıdır.

365 gün 6 saat boyunca aktifliğini koruyan herhangi bir pazar, asla ama asla sabit kalamaz. Kafanızda daha net canlandırmanız adına, sürekli hareket halinde olan bir insan nasıl yoruluyor ve gitgide enerjisinde değişim oluyorsa, altını da bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Veya tam tersi dinlenince enerji toplamak gibi.

Güncel gram altın fiyatı gerçekten çok yüksek seviyelere varmış olsa bile, sürekli hareket halinde olan bu pazarda, altın fiyatının yükseleceği görüşü hakim. JPMorgan harici aksini iddia eden de yok.

Yalnızca JPMorgan altının değerinin gerileyeceğini öngören bildiri yayınlarken, büyük analist ve bankacıların neredeyse tamamı yükseleceğini öngörmekte. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise pandemi dönemi gelip çattığı zaman, neredeyse tüm analist ve bankacılar altının fiyatının düşeceğini söylemiş olması. Yani herhangi bir tahmine göre değil, kendi bakış açınız ve analizinize göre altın ile ilgili karar almanız oldukça önemli olacaktır.

Gram altın fiyatı ve geleceği hakkında daha fazla bilgi öğrenmek için, web sitemiz içerisinde makaleler bölümünü ziyaret edebilirsiniz. Karat altın ne demek? sorusunun cevabını ve karat altın hakkındaki bilgileri de öğrenebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz